відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Діяльність Л.Д. Кучми

Версія для друку
21.09.2018

Вересневі зустрічі у Дніпрі

Для тих, хто веде Україну в майбутнє і робить її сильнішою, успішнішою, розвинутішою.  У Дніпрі стартував сезон вручення іменних стипендій Фонду «Україна»: нагороди отримали студенти Університету імені Альфреда Нобеля та фізико-технічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Заохочення вручив Президент України (1994 – 2005 рр.) Леонід Кучма.

2004 року Фондом «Україна» започатковано велику програму підтримки молоді, яка прагне присвятити себе високотехнологічним галузям і хоче стати інженерами, конструкторами, винахідниками. Щороку Фонд відзначає подібними нагородами студентів Дніпра, Харкова, Києва, Чернігівщини.

Стипендія складає 15 тисяч гривень. Хто саме на неї заслуговує – визначають самі виші, при цьому враховують успіхи у навчанні, зацікавленість науково-практичною роботою, участь у суспільному житті громади та держави, спортивні та мистецькі здобутки.

- Інвестиції в освіту, в здоров'я - це найбільш великі інвестиції, - переконаний Леонід Кучма. - Нам трохи треба курс змінити, оскільки ми сьогодні більше готуємо фахівців з гуманітарних наук, більше економістів. Треба вже переходити на технічні науки, тому що без науково-технічного прогресу нічого доброго не буде.   

Цього року вручення стипендій Фонду «Україна» в Університеті імені Альфреда Нобеля присвячено 25- річчю вишу. За рішенням вченої ради цього навчального закладу тут стипендіатами стали:

1.Орина Селезньова - студентка спеціальності «Маркетинг». Є переможцем Міжнародного конкурсу реклами «Реклама Фест». Нагороджена Дипломом переможця професійного конкурсу “Ukraine People Media” (Харків, 2018 р.)

2.Микола Булгак - студент спеціальності «Психологія». З 2017 року є головою студентського самоврядування Університету імені Альфреда Нобеля, справжній патріот своєї держави - у 2016 р. з нагоди двухріччя Революції Гідності презентував свій короткометражний фільм про Євромайдан. У 2015-2016 рр. брав особисту участь у підтримці бійців 25-ої окремої Дніпровської повітрянодесантної бригади.  Був одним з ініціаторів Першого Міжнародного Дня Єднання студентів країн Європи, Азії, Африки та Латинської Америки в Університеті імені Альфреда Нобеля (10.05.2018 р.)

3.Максим Чобіт - навчався в Університеті за скороченою програмою підготовки бакалавра зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», яку у 2018 р. закінчив з відзнакою і вступив на магістерську програму зазначеної спеціальності. Активно займається науково-дослідною роботою, бере участь у міжнародних та всеукраїнських студентських конференціях. У 2018 р. переміг у конкурсі на кращу підприємницьку ідею, що проводився в рамках Всеукраїнської конференції «Сучасні проблеми та шляхи економічного розвитку підприємств та індустрії туризму в Україні», отримав диплом І ступеня за ідею відкриття розважальної квест-кімнати в м. Дніпро, яка тепер прийнята бізнесом до практичного втілення.

4.Анастасія Шведова - студентка спеціальності «Менеджмент». Має найвищий середній бал успішності за результатами поточної екзаменаційної сесії. Бере активну участь в студентських конференціях та олімпіадах, є учасницею наукового клубу «Менеджер». Була активним учасником команди Університету імені Альфреда Нобеля в конкурсі «Цілі сталого розвитку в Україні: погляд нового покоління» з розробки реальних бізнес-проектів.

5.Анна Лушникова - навчається за спеціальністю «Філологія:
Переклад (англійська)». Має хист до науково-дослідницької роботи, неодноразово брала активну участь у всеукраїнських і міжнародних науково-практичних конференціях. Є менеджером студентського наукового гуртка (іспанська мова) при кафедрі англійської філології і перекладу.


Стипендії Фонду «Україна» кращим студентам фізико-технічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара вручено під час розширеного засіданні Вченої ради у Палаці студентів за участю студентів та викладачів фізико-технічного факультету. Нагороди отримали:


1.Іван Дубровський - вступив до фізико-технічного факультету на напрям підготовки «Двигуни та енергетичні установки літальних апаратів». Активно займається студентською науково-дослідницькою роботою. Торік став переможцем Всеукраїнського благодійного конкурсу «Авіатор», метою якого є визначення майбутньої інженерної еліти авіа- та ракетобудування. Цього року Іван посів друге місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді за напрямком «Ракетні двигуни». Юнак входить до збірної ДНУ з дзюдо, у складі якої займав призові місця в університетських змаганнях як в одиночному розряді, так і в командному.

2. Станіслав Малтиз - навчається за напрямком підготовки «Авіа- та ракетобудування». Цікавиться новітніми технологіями, розробками, конструкціями та їх застосуванням у різних галузях людської діяльності. Займається науковою роботою, брав участь у багатьох міжнародних конференціях. Станіслав був учасником студентської команди-переможниці в інноваційному турнірі «Star Track», який проводився Noosphere Engineering School,  брав участь у Всеукраїнському благодійному конкурсі «Авіатор».

3. Олена Мироненко - студентка напряму «Двигуни та енергетичні установки літальних апаратів». Дівчина плідно займається науково-дослідницькою роботою. Олена має наукові публікації у фаховому виданні України «Механіка гіроскопічних систем» та у виданнях, що публікуються у США. Цього року отримала правоохоронні документи на підтвердження патентної заявки – «Патент на корисну модель № 123017 від 12.02.2018». Також цього року стала переможницею Всеукраїнського благодійного конкурсу «Авіатор» серед 8000 студентів з усієї країни. З 2016 року обіймає посаду голови прес-служби факультету.

4. Владислав Пророка - здобуває освіту за напрямком підготовки «Авіа- та ракетобудування». Двічі ставав учасником Всеукраїнських студентських конкурсів «Авіатор-2017» та «Авіатор-2018». Бере активну участь у роботі міжнародної навчальної школи «Noosphere Engineering School», зокрема, у проекті «Студентська ракета». Переможець Всеукраїнських студентських космічних турнірів «Star Track» та «Star Track-2», де представляв власні ідеї і розробки зі створення суборбітальних ракет-носіїв (метеорологічні ракети, дослідні ракетні комплекси), які вирішують актуальні для України проблеми.

5.Ігор Склярський оволодіває знаннями за напрямком підготовки «Авіа- та ракетобудування». Був учасником багатьох інтелектуальних змагань та подій, міжнародних наукових конференцій та конкурсів. Ігор – член збірної університету з боротьби дзюдо.

6.Артем Смирнов - студент напряму підготовки «Авіоніка». Відмінник навчання, займається науково-дослідницькою роботою за тематикою наукових досліджень кафедри систем автоматизованого управління. Переміг у Всеукраїнському благодійному конкурсі «Авіатор».

7.Герман Угланов - навчається за напрямом «Електротехніка та електротехнології». Відмінник навчання, активно займається науково-дослідницькою роботою під керівництвом викладачів кафедри двигунобудування. Взяв участь у низці міжнародних конференцій. Також Герман бере участь у виконанні науково-дослідної роботи «Фізико-технологічні основи створення захисту сонячних елементів від електричних перевантажень на основі полімерних нанокомпозитів» (науково-дослідна лабораторія «Проблем надійності технічних пристроїв відновлювальних джерел енергії» НДІ енергетики ДНУ). Юнак займається спортом, є членом збірної вишу з легкої атлетики, неодноразово ставав призером на змаганнях різного рівня.

Вже традиційно під час відвідин університету, який цього року відзначає сторічний ювілей, відбулася «вереснева» зустріч Леоніда Кучми зі своєю студентською юністю в alma mater, на яку прибули його однокурсники – випускники фізтеху 1960 року.

Повернутися назад до розділу