відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Діяльність Л.Д. Кучми

Версія для друку
24.04.2018

Шлях обрано: майбутнє – шахам

Президент України (1994 – 2005 рр.) Леонід Кучма зустрівся зі срібним призером міжнародного дитячого турніру зі швидких шахів «Baltic Way» Ігорем Самуненковим.

Восьмирічний Ігор взяв участь у змаганні за сприяння Фонду «Україна». Турнір відбувся 13-14 квітня, його проводять вже втретє і цього року першість приймав Вільнюс.

Заявки на участь у змаганні надійшли від шахістів з восьми країн: України, Польщі, Литви, Латвії, Німеччини, Естонії, Білорусі та Молдови. Відкривав турнір 13-й чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров. Змагання проводилися у чотирьох вікових категоріях: до 8, 10, 12 і 14 років. Ігор Самуненков виступав у групі В до 12 років (70 учасників).

Результатом виступів Ігоря стало 2 місце: 7 перемог і 2 нічиї. Гаррі Каспаров високо оцінив гру маленького українця і підтримав його прагнення грати з більш досвідченими шахістами.  

Ігор почав займатися шахами лише 2 роки тому.  Тоді його родина була вимушена покинути рідний Донецьк і переїхати до Києва. Мати хлопчика Наталя Самуненкова розповідає: коли оселилися в столиці, то побачили шаховий клуб неподалік від дому і відвели Ігоря на пробне заняття. Майбутнього чемпіона шахи захопили миттєво: минуло лише 10 місяців відтоді, як хлопець дізнався, як ходять фігури, а він вже здобув перший спортивний розряд з шахів. Зацікавленість шахами для батьків не буле неочікуваною – цим змалечку цікавився і його батько, який нині разом з тренерами підтримує сина.  

Торік Ігор виборов першість на Чемпіонаті Києва (серед юнаків до 14 років) та України (серед учасників до 8 років), увійшов до топ-10 найсильніших шахістів Європи у віці до 8 років.  Відтоді намагається брати участь лише у змаганнях серед дорослих, аби зростати професійно.  Мати шахіста твердить: важливою є не медаль чи приз вікової групи Ігоря, а набуття досвіду.  

Хоч це тяжка праця - щодня треба займатися щонайменше по 5-6 годин - Ігор із задоволенням займається шахами весь вільний час. А родина всіляко заохочує його захоплення.  

 - Потрібно знайти баланс між звичайною школою, шахами та відпочинком. У нас тричі на тиждень групові заняття шахами, двічі на тиждень індивідуальні, а у вихідні Ігор займається сам, бо без роботи вдома не буде прогресу. Стараємося все поєднувати і поки все встигаємо, - розповідає Наталя Самуненкова.

Крім шахмат хлопець обожнює гратися з конструктором Лєго, читати книги на професійну тематику та прогулянки. Та  шлях обрано: майбутнє – шахам.

Ігор показав Леоніду Даниловичу свої нагороди та розповів про свої досягнення.  Попри юний вік налаштований серйозно та рішуче: мріє зіграти з діючим чемпіоном світу.

 - Хочу зіграти з Магнусом Карлсеном, гадаю, з ним би кожен хотів зіграти, - розмірковує Ігор.  

Леонід Кучма детально розпитав юного чемпіона про його здобутки і про  плани на майбутне. Нажаль, нині держава фактично не опікується розвитком шахового спорту в Україні. Колись славетна шахова школа у Краматорську, яка дала світові таких видатних шахістів найвищого рівня як Руслан Пономарьов, нині  прийшла в занепад, а інших закладів, які б системно та всебічно виховували гросмейстерів, в Україні немає.

На згадку про зустріч Леонід Данилович подарував Ігорю набір дорослих елегантних шахів і пообіцяв підтримку  і в подальшому, зокрема, із поїздкою на наступні європейські змагання. 

 - Відчувається, як мама зацікавлена в успіхах своєї дитини, а це теж дуже багато значить, - сказав під час зустрічі Леонід Кучма. - Щиро бажаю, аби все тобі вдавалося. Перемагай!


Переглянути фоторепортаж з зустрічі можна на нашому сайті за цим посиланням.

Повернутися назад до розділу