відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Діяльність Л.Д. Кучми

Версія для друку
23.03.2018

"Традиції Буковини"

Ювелірні прикраси та ковальські вироби, гобелени та килими, традиційний вишитий одяг та вишукані дерев’яні елементи побуту. В приміщенні Фонду почала роботу виставка «Традиції Буковини». У відкритті експозиції взяв участь Президент України (1994 – 2005 рр.) Леонід Кучма.

Тут представлено творчі  роботи студентів кафедри декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Кожна предмет – справжній витвір, в який автор вклав душу та уміння, виставка в цілому випромінює чарівність та красу неповторної атмосфери української Буковини. Це дивовижний і прекрасний світ народного декоративно-прикладного мистецтва, інтерпретованого в сучасні форми з його автентичною кольоровою гамою, самобутньою формою та образами.

Все, що представлено в експозиції, зроблено руками молодих обдарованих майстрів під керівництвом їхніх викладачів.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича – один із найстаріших класичних університетів в Україні. Це не лише потужний навчальний, науковий та інтелектуальний центр, а й осередок розвитку, відродження та процвітання мистецтва. Кафедра декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва є активним популяризатором кращих мистецьких традицій буковинського краю, її виставкова діяльність відома далеко за межами  Чернівецької області. Студенти і викладачі кафедри дотримуються шевченківського принципу «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь». 

Факультет архітектури, будівництва та  декоративно-прикладного мистецтва Чернівецького університету знаходиться у місті Вижниця, його було створено 2005 року. Відтоді тут підготували сотні справжніх митців, чия праця користується величезним попитом як в Україні, так і за її межами. Ювеліри, ковалі, ткалі - ще під час навчання у виші студенти відкривають власні невеликі підприємства за своєю спеціалізацією.

Художня обробка дерева та металу, ткацтво та вишивка, моделювання та конструювання одягу, різьблення по дереву та іконопис плекають стародавні традиції краю та держави,  роблять  вагомий внесок у розвиток національної художньої культури, дозволяють умільцям реалізувати власний мистецький хист.

Митці розповіли про свою роботу та подарували Леоніду Кучмі килим «Весна». Леонід Данилович  привітав буковинських митців із видатними здобутками у їхній творчості, подякував за подарунки  і побажав подальших успіхів. 


Фоторепортаж з відкриття виставки можна переглянути на нашому сайті за цим посиланням.

Повернутися назад до розділу