відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Діяльність Л.Д. Кучми

Версія для друку
23.02.2018

ЛЕОНІД КУЧМА ВЗЯВ УЧАСТЬ У РОБОТІ IV БАЛТІЙСЬКО-ЧОРНОМОРСЬКОГО ФОРУМУ

Президент України (1994 – 2005 рр.) Леонід Кучма взяв участь у роботі  IV Балтійсько-Чорноморського форуму «Солідарна безпека країн балтійсько-чорноморського регіону як консенсусна стратегія для Великої Європи», який відбувся в Києві.

Організаторами заходу стали Національний інститут стратегічних досліджень та Міжнародний центр балтійсько-чорноморських досліджень і консенсусних практик.

У конференції взяли участь колишні президенти і державні діячі країн Балтійсько-Чорноморського регіону. Разом з Леонідом Кучмою Україну на форумі представили Леонід Кравчук та Віктор Ющенко, Білорусь - Станіслав Шушкевич, Латвію - Валдіс Затлерс, Молдову - Петро Лучинський, Росію - Геннадій Бурбуліс, Румунію – Еміль Константінеску.

Під час форуму екс-президенти обговорили нагальні проблеми регіональної та глобальної безпеки, недотримання норм міжнародного права, неефективності основних механізмів забезпечення безпеки в світі і в Європі, в тому числі, які передбачені Статутом ООН та програмними документами Організації безпеки та співробітництва в Європі.

За підсумками роботи форуму його учасники проголосили  меморандум.


                                                                                                МЕМОРАНДУМ

                                                          УЧАСНИКІВ IV БАЛТІЙСЬКО-ЧОРНОМОРСЬКОГО ФОРУМУ
                                     

                                                                                  «Через діалог до довіри і миру»

                                                                                       (Київ, 23 лютого 2018 роки)

Ми, учасники 4-го Балтійсько-Чорноморського форуму, зібралися в Києві 22-23 лютого 2018 роки для діалогу на тему: «Солідарна безпеку країн Балтійсько-Чорноморського регіону як консенсусна стратегія для Великої Європи». Наша робота за участю глав держав Балтійсько-Чорноморського простору різних років, представників науки, освіти і культури, державних і громадських діячів грунтувалася на організаційному і творчому співробітництві з Національним інститутом стратегічних досліджень України і базувалася на підсумках Київського (1 грудня 2016 року), Каунаського ( 10-12 березня 2017 року) і Київського (22 червня 2017 року) форумів.

Ми вдячні Президенту України Петру Порошенко за вітання учасникам форуму та підтримку нашої платформи, акцентованої на цілеспрямованих зусиллях з  формуванню взаєморозуміння і конструктивного співробітництва між людьми та народами¸ незалежно від їх етнічних особливостей, світоглядних і релігійних переконань.

1. Учасники Форуму констатують поглиблення кризи регіональної  і глобальної безпеки. Світова спільнота поки не знайшла переконливих відповідей на виклики реваншизму, експансіонізму, презирства норм міжнародного права та агресивні спроби затвердити «право сильного» у відносинах народів і держав.

2. Нинішній стан світобудови  свідчить про недостатність і неефективність основних механізмів забезпечення безпеки в світі і Європі, передбачених, зокрема, Статутом ООН та програмними документами Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

3. Ці тривожні тенденції спонукають нас до пошуку нових підходів до регіональної безпеки і співробітництва наших країн, а також до формування механізмів діалогу та консенсусних рішень, результатом дії яких повинні стати зміцнення довіри і випереджальна ефективна протидія деструктивним впливам.

4. Об'єднання зусиль країн Балтійсько-Чорноморського регіону перед обличчям зростаючих загроз і викликів можливо тільки на основі визнання спільних цінностей і глобальних інтересів, зміцнення яких забезпечує, на наш погляд, платформа солідарної безпеки, що якісно оновлює розуміння сенсу і стимулює вироблення нових способів практичної дії в нових умовах.

5. Солідарна безпеку грунтується на цінностях гуманізму, духовності, свободи, людської і національної гідності, мудрої практичної політики та становить фундаментальну основу нашої ідентичності, спонукає нас до активного пошуку форм методів і способів зміцнення нової світобудови в Європі і Глобальному Світі.

6. Ми бачимо в майбутньому Велику Європу оплотом стабільності і безпеки, одним з лідерів світового розвитку, прикладом культурного розмаїття і середовищем гармонійної міжетнічної та міжконфесійної взаємодії. У цьому полягають наші спільні інтереси і цивілізаційна перспектива.

7. Незамінна роль в цьому процесі солідарної безпеки належить науці, освіті і культурі, які виступають фундаментальною основою і стратегічним ресурсом солідарної безпеки Великої Європи і всього нашого глобального світу.

8. Ми визнаємо найважливішою складовою частиною нашого спільного культурно-історичного досвіду повагу до національної самобутності та державного суверенітету наших народів, яку необхідно проявляти при реалізації будь-яких інтеграційних проектів і стратегій, планування та організації спільних дій, а також в контексті представництва інтересів регіону.

9. Ми закликаємо державні та громадські сили країн, представлених в рамках нашого Форуму, об'єднуватися в питанні забезпечення безпеки і розвитку регіону як на двосторонній основі, так і в багатосторонніх форматах.

Свою місію ми визначаємо сьогодні як обов'язок і борг по формуванню нової європейської творчої стратегії, яка можлива тільки на основі сумлінного осмислення і розуміння нашої спільної багатовікової історії і підтримки невиліковним відповідальності за наше гідне новоєвропейське і глобальне майбутнє. Мета нашого Форуму - культивування діалогу ідей і людей, поколінь і світоглядів, народів і націй, культур і цивілізацій.


Геннадій Бурбуліс
Держсекретар РРФСР (1991-1992)

Валдіс Затлерс
Президент Латвії (2007-2011)

Олександр Кваснєвський
Президент Польщі (1995-2005)

Еміль Константінеску
Президент Румунії  (1996-2000)

Леонід Кравчук
Президент України (1991-1994)

Леонід Кучма
Президент України (1994-2005)

Вітаутас Ландсбергіс
Глава Сейму Литви (1992, 1996-2000)

Петро Лучинський
Президент Молдови (1996-2001)

Арнольд Рюйтель
Президент Естонії (2001-2006)

Петр Стоянов
Президент Болгарії (1997-2002)

Рудольф Шустер
Президент Словаччини (1999-2004)

Станіслав Шушкевич
Глава Верховної Ради Білорусі (1991-1994)

Віктор Ющенко
Президент України (2005-2010)


Фоторепортаж з форуму можна переглянути на нашому сайті за цим посиланням.

Повернутися назад до розділу