відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Діяльність Л.Д. Кучми

Версія для друку
12.09.2017

Натхненні Україною

 Президент України (1994 – 2005 рр.) Леонід Кучма оглянув виставку «Золоте Полісся».

Експозицію представлено у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, свою роботу вона почала за підтримки Фонду «Україна».

31 робота, виконані у техніці художньо обробленої соломки: історичні події та біблійні сюжети, народні свята та ілюстрації до класиків української літератури. Це твори заслуженого художника України, засновника й керівника Овруцької Малої академії народних мистецтв та ремесел Миколи Климовича і його учнів.   

Окрему увагу привертає робота «Гріхопадіння двоголового змія». Для європейських митців доби Відродження дракон був символом гріху. На картині в алегоричний спосіб зображено боротьбу, яку нині веде український народ із північним сусідом: воїн, який захищає дівчину від нападу двоголового змія. «Рівно 100 років тому його викинули на смітник історії як непотріб. А нещодавно згадали, знайшли, почистили пір’я і взяли на службу. Швидко набрався сил і знову взявся за старе: де не сяде – там руїни, кров і сльози. Це сталося на землі чеченській, придністровській, грузинській, а тепер і українській. Так відбулося перевтілення орла в двоголового змія…», - йдеться в анотації до цієї картини, яка відкриває виставку. Микола Климович розповів, що працював над цим твором впродовж року, але його ще не завершено: обабіч композиції художник планує створити невеличкі панно, які наочно зобразять, наскільки різними є Україна та Росія.

Назви картин відображають коло інтересів та джерело натхнення їхніх авторів: «Земля древлян», «Помста княгині Ольги», «Голгофа», «За волю і віру», «Історія України», «Мені тринадцятий минало…», «Пливе вінок за водою, пливе доля за тобою».  Велику увагу приділено всім, хто за різних історичних обставин творив українську державу – словом та працею, мечем і молитвою: національним лідерам, духовенству, інтелігенції, а особливо – захисникам нашої країни, які зі зброєю в руках боронили нашу волю, слово та віру.

Микола Климович є фундатором і незмінним директором «Зразкового художнього колективу» Овруцької Малої академії народних мистецтв і ремесел з 1994 року. Митець сам розробив та впровадив в навчальний процес власну техніку художньої обробки соломки, аби в такий спосіб відроджувати та розвивати місцеві народні мистецтва. Роботи вчителя і твори його учнів відомі не лише в Україні, а й поціновувачам мистецтва в Греції, США, Італії, Іспанії, Лівії, Німеччини.


Переглянути фото з виставки можна на нашому сайтi за цим посиланням.

Повернутися назад до розділу