відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Діяльність Л.Д. Кучми

Версія для друку
10.04.2017

З мрією про небо

Величезні авіалайнери та маленькі літачки, фігури вищого пілотажу та майстерні злети і посадки.  Напередодні Всесвітнього Дня авіації та космонавтики  у приміщенні Фонду «Україна» почала роботу виставка фоторобіт студентів Національного авіаційного університету. У відкритті експозиції взяв участь Президент України (1994 – 2005 рр.) Леонід Кучма.

Свої роботи фотографи представили особисто.

Андрій Коба з Борисполя, студент 5 курсу Аерокосмічного інституту Національного авіаційного університету, опановує спеціальність «Технічне обслуговування повітряних суден та авіадвигунів». Фотографією займається змалечку, але окрім того захоплюється астрономічними спостереженнями та авіамоделюванням. Та нині фотографія посідає чільне місце у житті юнака, оскільки він працює штатним фотографом у НАУ.

-  Роботи, які зібрані сьогодні в цьому прекрасному залі, я збирав приблизно 4 роки і з кожним кадром пов’язана своя історія, - розповідає Андрій. – З-поміж усіх кадрів особливе захоплення для мене представляє кадр з літаком, який летить по диску місяця: це була моя маленька мрія зробити такий кадр, але одного прекрасного дня я мав з собою необхідне обладнання та умови.

Другий учасник виставки, 21-річний харків’янин Денис Янчук, вчиться на факультеті літальних апаратів. Авіацією захопився ще в школі, що, за його словами, спричинило багато наслідків. Спочатку це були поїздки на аеродром, потім - авіасимулятори, згодом -  вступ до авіаційного вишу, зрештою, захоплення авіаційної фотографією. Досить швидко Денис почав співпрацювати з великою кількістю авіаційних структур: авіакомпаніями, аеропортами та авіаційними виданнями.  Ще студентом хлопець став співзасновником "TOK agency" – продакшен-студії, що спеціалізується, зокрема, на аерозйомці.

- Нашими клієнтами є кілька українських авіакомпаній, - каже Денис. - Авіаційна частка серед клієнтів робить нашу роботу більш різноманітною за рахунок відряджень:  кожне місто і кожен переліт дає багато натхнення для розвитку творчого мислення. Чималу роль відіграє мала авіація. Більшість моїх друзів – пілоти  цивільної авіації.

У виші всіляко заохочують такі захоплення своїх студентів, які своєю працею в різний спосіб сприяють розвитку авіаційної та космічної галузей в Україні.

 - Приємно, що ми бачимо таких закоханих у цю справу молодих людей.  І приємно, що, зокрема, в нашому учбовому закладі виник такий рух як авіаційна художня фотографія. Ці роботи присвячені авіації. І може бути так: від творчості до авіації рухатися, а можна і навпаки. Олег Костянтинович Антонов, будучи видатним авіаконструктором, мав художній дар, непогано малював і залишив спадок картин. Може бути і навпаки: від картин чи від фотографій ця наша молодь може стати авіаційними конструкторами. Я думаю, так і буде, - зазначив директор Аерокосмічного інституту Національного авіаційного університету Валерій Шмаров.

Разом з творчими авіаторами у відкритті виставки взяли участь і вихованці Авіаційно-космічного центру Київського палацу дітей та юнацтва, де одним з викладачів є студент факультету літальних апаратів НАУ Іван Ободовський. Ця позашкільна установа живе із гаслом «Небо – наша стихія».  У центрі діти та підлітки  опановують початкове технічне моделювання та конструювання повітряних зміїв; вчаться авіа- та ракетомоделюванню; тут працюють гуртки для  юних операторів аматорської служби радіозв`язку, для юних льотчиків-штурманів та юних парашутистів. Діти розповіли про свої досягнення та презентували  деякі зі створених власноруч моделей.

 - В усіх очі блищать і видно неозброєним оком: вони від серця займаються такою справою як авіамоделювання і фотографія, яка стосується авіаційної та ракетно-космічної галузі, - поділився враженнями від побаченого Леонід Кучма. - Якщо глобально мислити, то в України все-таки є майбутнє, тому що ці діти дійсно серйозно займаються  технічними науками. Будемо сподіватися, що з них будуть і авіаконструктори, і льотчики.

Фоторепортаж з відкриття виставки можна переглянути на нашому сайті за цим посиланням.

 

Повернутися назад до розділу