відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Цілі створення

ЛЕОНІД КУЧМА ПРЕЗЕНТУВАВ ПРЕЗИДЕНТСЬКИЙ ФОНД "УКРАЇНА"

11 листопада 2004 року Леонід Кучма презентував Президентський фонд "Україна" та нову книгу "Своїм шляхом. Роздуми про економічні реформи в Україні".

Президентський фонд Леоніда Кучми "Україна" створено з метою сприяння розбудові та консолідації громадянського суспільства, а також захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні. Згідно зі Статутом, він є благодійною організацією, створеною відповідно до Конституції України та Закону України "Про благодійництво та благодійні організації". Основними напрямками роботи Фонду стануть гуманітарна діяльність з підтримки обдарованої молоді в Україні, а також науково-експертна, аналітична робота та міжнародна співпраця.

ВИСТУП ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ЛЕОНІДА КУЧМИ НА ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПРЕЗИДЕНТСЬКОГО ФОНДУ "УКРАЇНА" І НОВОЇ КНИГИ "СВОЇМ ШЛЯХОМ. РОЗДУМИ ПРО ЕКОНОМІЧНІ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ"


Шановні гості, дорогі друзі!

Передовсім, хочу висловити вам вдячність за те, що ви відгукнулися на моє запрошення.

Сьогодні я запросив вас сюди, аби презентувати Президентський фонд "Україна" та мою нову книжку, що називається "Своїм шляхом".

Насамперед - кілька слів про Фонд, який я представлятиму. Його головне призначення - благодійницька діяльність. Українська історія має чимало яскравих прикладів добродійства, які нам варто наслідувати й примножувати.

Думаю, що пріоритетом благодійницької діяльності Фонду стане підтримка молодих талантів, на які така щедра українська земля.

Мені часто доводилося вручати нагороди переможцям різних міжнародних конкурсів, але коли я згодом дізнавався, що вони виїхали за кордон, мені ставало боляче, що ми не створили умови для розквіту цих талантів вдома.

Ще один напрямок роботи Фонду - сприяння консолідації українського суспільства, зміцненню політичної нації, яка впевнено формується в Україні.

Сьогодні єдність нації - основа основ суспільного прогресу, наріжний камінь нашої державності, ключовий фактор міжнародного авторитету нашої держави.

Досвід сучасних цивілізацій переконує нас, що цементом, який найнадійніше скріплює суспільство, може бути лише відданість провідних політичних сил, головних політичних гравців засадам демократії та загальнолюдським цінностям. Відданість щира, істинна, а не поверхова і показна, яку сьогодні ми разом з вами спостерігаємо.

Україна спроможна реалізувати свій величезний продуктивний потенціал лише як справді правова, демократична держава, яка будується на засадах громадянського суспільства.

Але усе це не приходить зразу - за помахом чарівної палички. Суспільство, що довго душилося в обіймах тоталітарного режиму, - не можна вважати здоровим суспільством. А його "оздоровлення" потребує копіткої, тривалої і наполегливої праці.

Й українська нація вершить цю працю, але не можна вимагати від неї за лічені роки таких результатів, до яких зрілі демократії ішли тривалими століттями.

І нам хотілося б частіше чути пропозиції, дружні поради, рекомендації, а не ультиматуми.

Сьогодні ми багато говоримо про необхідність наступності й поступальності нашого розвитку, послідовності соціально-економічного та зовнішньополітичного курсу.

Моє бачення цього таке: наступність - не означає консервації нинішнього стану речей. Наступність - це передовсім збереження всього прогресивного та конструктивного, що нам удалося досягти. А з другого боку - це вихід на новий щабель суспільного розвитку, який спирається на ці здобутки.

Саме сьогодні, у цей напружений період виборчої кампанії, на наших очах твориться історія демократичної України.

Вибори - це завжди іспит на зрілість суспільства. Для нашої молодої держави це набуває особливого змісту.

Політичне порозуміння, суспільна згода, соборна консолідація - головна передумова наступного етапу суспільних реформ.

Це мають бути глибокі, системні реформи, що знайдуть широку підтримку в нашому суспільстві. Зупинка в реформах, гальмування їх - це ще гірше, ніж їх відсутність.

На жаль, через меркантильність деяких політиків відсунуто на другий план політичну реформу. Дуже прикро, що верх беруть власні корпоративні інтереси, а не державні, національні. На мою думку, дуже скоро ми всі відчуємо негативні наслідки того, що політичну систему не було вдосконалено.

Переконаний, що Фонд активно діятиме і в цьому напрямі.

У його структурі буде сформовано потужний експертно-аналітичний підрозділ, який матиме все необхідне для плідного наукового пошуку. Сподіваюся також на підтримку нашої роботи з боку найширшого наукового загалу.

Дорогі друзі!

Книжка "Своїм шляхом", яку я вам презентую, присвячена економічному становленню України.

У ній ідеться про мій погляд на все, що відбувається в Україні саме в соціально-економічній сфері. Це книжка про економічні реформи, тобто про те, як уламок народногосподарського комплексу СРСР ставав самодостатньою національною економікою незалежної України, про те, як наша держава виходила з глибокої кризи перехідного періоду, про наші втрати, про наші помилки і про наші перші здобутки в соціально-економічному житті.

Я навіть не сподівався, що моя попередня книжка "Україна - не Росія", викличе такий інтерес. Ці слова стали крилатими. Їх наводять ледве не в кожній публікації про Україну.

Нова книжка розрахована насамперед на людей, які цікавляться економікою. Зокрема, це стосується наших друзів із країн СНД, які разом з нами виходили з кризи.

Щиро дякую всім, хто допомагав мені в роботі, а також фахівцям Видавничого дому "ІнЮре", які здійснили видання книжки.

Шановне товариство!

Сьогодні серед вас присутні мої найближчі сподвижники, люди, на яких я завжди опирався у своїй діяльності. Ми робили одну спільну справу, і внесок кожного має особливу вагу.

Щиро вдячний вам, дорогі друзі, за розуміння і підтримку. Розраховую на тісну та плідну співпрацю з вами й у майбутньому.

Гадаю, нас і надалі єднатимуть повага одне до одного, взаєморозуміння, що склалося впродовж багатьох років, а головне - наші спільні справи, наша праця в ім’я України.

Бажаю всім нам успіхів на цій ниві.