відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
06.11.2018

В Україну з перемогою

У м.Брно (Чехія) завершився XXV міжнародний конкурс для юних піаністів «AMADEUS».

Для киянки Дар′ї Беньковської, творчою долею якої опікується Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», він завершився абсолютною перемогою, яка особливо дорога, зважаючи на представницький рівень конкурсу. У 6 вікових категоріях змагалися 60 піаністів з Чехії, України, Cловенії, Сінгапуру, Німеччини, Білорусі, Росії та інших європейських країн. Конкурсний репертуар складали твори В.А. Моцарта та його сучасників.

Члени журі оцінювали виступи учасників за 24-бальною шкалою і залежно від набраних балів у кожній категорії журі присуджувало перше, друге і третє місце.

Беньковська Дар’я, учениця 5 класу дитячої музичної школи №3 імені В.С. Косенка (м.Київ), клас педагога – Дюбенко Д.Ю., була у шостій, найстаршій віковій категорії і виконала твір В. А. Моцарта «12 варіацій», до мажор, на тему французької пісні "Ah, vous dirai-je, maman".

Із 11 учасників даної категорії, за оцінками жюрі, Даша набрала 23.2 бали і стала спочатку лауреатом 1 премії, а потім і абсолютним переможцем конкурсу.

Дівчинка отримала запрошення на участь у концерті в філармонії у 2019 році, де вона буде грати з Оркестром філармонії міста Брно (слухати: https://www.youtube.com/watch?v=fQwecRjfH_I ).

Довідково: Міжнародний конкурс AMADEUS було засновано на честь геніального композитора Вольфганга Амадея Моцарта, який в 11 років виступив з концертом 30 грудня 1767 року в залі брненської Редути в Чехії. Унікальність конкурсу ще й у тому, що AMADEUS приймає тільки юних піаністів у віці до 11 років.

Повернутися назад до розділу