відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
17.10.2018

Музика його серця

Стипендіат  Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» Ілля Овчаренко народився 24 березня 2001 року. Де-юре юнак на 2 роки старший за Фонд, який відлік заснування веде з 2003 року, та де-факто Фонд опікується талановитим піаністом з самого дитинства. Ілля розпочав навчання з шести років у музичній школі №1 імені Вільконського (клас педагога Олени  Саченко ), а вже в дев′ять узяв участь у першому міжнародному фортепіанному конкурсі за сприяння Фонду. Перша участь у міжнародному фортепіанному конкурсі увінчалася першою премією. Саме відтоді Фонд і веде опікування творчою долею музиканта. Без перебільшення: історія успіхів стипендіата Фонду – це історія благодійної діяльності Фонду.

З раннього дитинства займаючись музикою, хлопець дедалі більше переконується в тому, що це - його сенс життя.  2018-го  Ілля завершив навчання в Київській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті імені Миколи Лисенка у класі заслуженого працівника культури України Наталії Гриднєвої та Андрія Луньова і розпочав навчання у Тель-Авівській музичній академії на запрошення професора Варді. В арсеналі здобутків віртуоза - нагороди всеукраїнських та міжнародних конкурсів, сертифікат про закінчення Київської міжнародної літньої музичної академії 2016 р., де він навчався в класі Олексія Гринюка (Великобританія). Юнак  грав з кращими українськими оркестрами та з різними диригентами України, Італії, США. Серед них -  Микола Дядюра (Україна), Микола Сукач (Україна), Володимир Сіренко (Україна), Володимир Шейко (Україна), Ніколо Джуліані (Італія), Дмитро Ситковецький (США), має записи на українському радіо і телебаченні.

16 жовтня за сприяння Фонду відбувся сольний концерт Іллі Овчаренка у столичному Будинку актора. Ця подія привернула велику увагу київської музичної спільноти неординарністю концертного дійства, але насамперед вражаючою натхненністю виконавця. Яскравий обдарований музикант Ілля зумів не лише показати філігранну виконавську майстерність, а й власне бачення класики, високі можливості імпровізаційної техніки.  

У програмі прозвучали такі твори:  

  •  Й.С.Бах ХТК сі бемоль мінор 1-й том
  •  К.Дебюссі Прелюдія N20 , 2- -й зошит. Образи . Відображення у воді.
  • А.Хінастера Соната до мажор
  • Ф.Шуберт-Ф.Ліст «Притулок» , «Літанія»
  • Ф.Ліст Соната сі мінор

Концерт пройшов з аншлагом і, за висловом глядачів, це був незвичайний концерт – концерт душі і серця.

 

Повернутися назад до розділу