відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
24.09.2018

Музика – душа Поліни Тарасенко

За сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» з аншлагом пройшов концерт класичної джазової й авторської музики. Концерт, який виконавці Поліна Тарасенко (тромбон, саксофон, труба) та її викладач Антон Прищепа (кларнет, фортепіано) назвали «Квітка – душа», пройшов у музеї Миколи Лисенка.

У дитинстві Поліна з задоволенням займалася авіамоделюванням, танцями, навчалася у художній школі. У 5 років мама привела дівчинку до «Палацу піонерів», аби її навчили грати на сопілці, але першим музичним інструментом став барабан – так вирішив наставник і вчитель Поліни Семен Миколайович Ривкін. Саме за барабанами і відбулося знайомство працівників Фонду з Поліною.

Знайомство переросло у плідне опікування творчістю юної херсонської музикантки.

Перший учитель зміг розкрити неабиякий потенціал юної музикантки. І вже через рік-другий занять Поліну стали називати дівчинкою-оркестром: вона з легкістю освоїла майже всі духові інструменти. Цікаво згадувати її перші репетиції, коли дитина тільки освоювала барабани: маленькі ніжки ще не діставали до педалей, і вчителю доводилося підкладати під інструмент дві великі цеглини... Нині дівчина на «ти» з саксофоном, флейтою, тромбоном, трубою, тубою, ударними та фортепіано.

А ще у її репертуарі чимало власних творів, з якими вона познайомила і слухачів під час концерту. З творчістю Поліни знайомі в багатьох країнах світу, її літні цьогорічні виступи вразили публіку Фрації й Середньої Азії. В арсеналі 17-літньої Поліни незліченна кількість перемог на міжнародних конкурсах. А з 1 жовтня дівчина розпочинає навчання в Ганноверській вищій школі музики. І в Німеччині, куди дівчина їде за кілька днів, як і в усіх країнах, де доводилося виступати, вона з гордістю розповідатиме про рідний Херсон і свою Україну. Адже ніде, як на рідній землі, так не наснажується музикантка новими силами і цікавими творчими ідеями (див. також: https://www.youtube.com/watch?v=U7mzpdYL3IU, https://www.youtube.com/watch?v=kLjPJK5FiBo, https://www.youtube.com/watch?v=nBCeZmHyDLQ).

 

Повернутися назад до розділу