відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
19.09.2018

«Голосіївська осінь» для дітей

 За сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми « Україна» у Київському меморіальному музеї Максима Рильського відбулася перша мистецька акція «Голосіївська осінь для дітей ».

Як розповіла директорка музею Вікторія Колесник, Голосіїв – один з улюблених куточків Максима Рильського. Також цей район означає незалежність митця, який жив окремо і мав час на творчість. Голосіївська природа і особливо осінь надихнула поета на збірку «Голосіївська осінь» (1959), де вирізняються вірші, присвячені квітам (у тому числі трояндам і шипшині, які росли у поетовому саду) і призначенню митця.

На акцію завітали стипендіати Фонду - фольклорний гурт «Веретенце» Андрушівської школи мистецтв. Також було представлено експозицію кращих дитячих робіт вихованців класу образотворчого мистецтва цієї школи.

Зв′язок між Андрушівкою та Києвом освячений ім′ям великого поета. За словами Галини Білецької, завідувачки відділу культури Андрушівської РДА Житомирської області, з цим краєм пов′язане дитинство Максима Рильського, адже починаючи з 18 століття, селом, яке входило до Сквирського повіту, володів рід Сцібор-Рильських.
З 1834 року селом, разом із сусідніми Ярешками (загалом - 412 чоловіч. душ), володів Діонизій-Каетан (Діонисій Антонів) Рильський - двоюрідний брат Теодора Рильського - прадіда Максима Рильського і онук відомого Шимона Рильського

Голосіївська осінь – підтримка талантів різного віку, у тому числі юних, яким сприяв Максим Рильський, а Фонд і музей підхопили його естафету. До поета приїздили молоді письменники, багатьом з яких (Івану Драчу, Миколі Вінграновському, Любові Забашті, Михайлу Стельмаху, Костеві Герасименкові та ін.) він передрік поетичне майбутнє. Його слова справдилися.

 

Осінь – улюблена пора року М. Рильського. Це врожайна пора і новий виток натхнення. Восени достигають улюблені поетом калина і виноград, відбувається третє цвітіння троянд, тобто це ознака молодості душі. Поет – душею вічно молодий. Осінь – це яскраві барви, багатство, прозоре небо, новий творчий подих.

Даниною шани видатному поетові став концерт і виставка дитячих робіт у меморіальному музеї. Для учнів київської ЗОСШ №115 мистецький захід став не тільки цікавою культурною програмою, а й своєрідним уроком фольклористики, а також надихнув їх, як свого часу Максима Тадейовича Рильського, до творчості, що дає підстави сподіватися не те, що перша мистецька акція «Голосіївська осінь для дітей » матиме плідне продовження.

Фото В.Ціона

Повернутися назад до розділу