відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
04.07.2018

Перемога команди INTEL ECO Україна

Роки дружньої співпраці пов′язують Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна» і Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Уже доброю традицією стала підтримка Фондом конкурсу Intel-ЕкоУкраїна, який є національним етапом Міжнародного конкурсу Intel ISEF і проводиться щороку у центрі. За підсумками конкурсу переможці отримують право представляти Україну у фіналах двох міжнародних конкурсів - Intel ISEF та конкурсі екологічних проектів учнів GENIUS Olympiad і грошову винагороду від Фонду. Приємно, що юні інтелектуали виправдують високу довіру і завжди повертаються на Батьківщину зі здобутками, які підтверджують високий рівень знань.

Троє українських учнів - переможці національного етапу конкурсу Intel-ЕкоУкраїна представили Україну у фіналі Міжнародного конкурсу Intel ISEF, що проходив у м. Піттсбург (штат Пенсильванія, США).

Учасники представляли свої роботи:

у категорії «Інженерний захист навколишнього середовища»

Венчковська Анастасія Валеріївна, учениця 9 класу, НВК "Школа комп’ютерних технологій – Львівський технологічний ліцей"; тема проекту: "Маловитратний спосіб зрошення прибережних пустель".

у категорії «Фізична енергія»

Казаков Владислав Володимирович, учень 9 класу, НВК "Олександрійський колегіум - спеціалізована школа" , Кіровоградська область; тема проекту: "Освітлення автошляхів за рахунок блукаючих струмів".

у категорії «Перекладна медицина»

Леньо Соломія Андріївна, вихованка, КЗЛОР "Львівська обласна Мала акедемія наук України"; тема проекту: "Нейромережева система виявлення та дослідження патологій серця".

Оцінювання робіт учасників проводять як журі конкурсу INTEL ISEF, так і більш ніж 50 урядових та не урядових організацій, університетів, які надають спеціальні винагороди та заохочення.

Цього року робота Соломії Леньо, учениці 11 класу Львівського навчально-виховного комплексу «Школа I ступеня - гімназія» отримала 2 спеціальні винагороди, а саме відзнаку від фонду для обдарованості і творчості Короля Абдул-Азіза і його компаньйонів http://www.mawhiba.org.sa/EN/Pages/home.aspx та спеціальну винагороду від Національного центру «Мала Академія Наук» під егідою ЮНЕСКО, яка виступала у ролі незалежного спонсора цьогорічного конкурсу.

11-16 червня 2018 року в м. Освіго (Штат Нью-Йорк, США) відбувся Міжнародний конкурс екологічних проектів GENIUS Olympiad - 2018. Учасники представляли свої проекти в 5 категоріях (Наука, Мистецтво, Музика, Письменництво, Дизайн та Бізнес).

Україну на цьому конкурсі представляли переможці Всеукраїнського конкурсу «Intel Еко-Україна 2018», а саме:

Малкіна Катерина Олександрівна, учениця 11 класу КЗ "Маріупольський технічний ліцей" Маріупольської міської ради Донецької області. Тема проекту: Новий метод біоутилізації HDPE.

Фречка Валентин Михайлович, учень 11 класу Сокирницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням французької мови Хустської районної державної адміністрації. Тема проекту: Інноваційна технологія виготовлення паперу із опалого листя.

За результатами захисту перед високоповажним професійним науковим журі Малкіна Катерина та Фречка Валентин вибороли Золоті Медалі (І місце).

Довідково: Міжнародний науково-технічний ярмарок Intel (Intel ISEF) об'єднує кращих молодих науковців, що демонструють свої таланти на міжнародній арені. При цьому судді конкурсу є професійними вченими, багато з яких є визнаними світовими лідерами.

Щороку приблизно 1800 учням середніх шкіл з більш ніж 75 країн, регіонів та територій надається можливість продемонструвати свої незалежні наукові дослідження та розробки вибороти призи Intel ISEF з загальною вартістю, яка перевищує 5 мільйонів доларів. Конкурс фокусується на виявленні, надихання та залученні наступного покоління STEM (STEM- Science, Technology, Engineering and Mathematics, тобто у сфері науки, техніки, інженерії та математики).

Формат конкурсу передбачає відбіркоі етапи на 420 місцевих афілійованих конкурсах серед учнів 9-12 класів або відповідних освітніх еквівалентів, переможцям яких надається можливість випробувати себе та свої наукові роботи у 22 різних категоріях на світовому масштабі.

Вже протягом 69 років наприкінці травня за підтримки ISEF Foundation (Товариство для громади і науки) у Сполучених Штатах Америки проходить найбільший у світі конкус- ярмарок наукових і технічних робіт учнівської молоді зі всього світу.

Цьогорічна статистика відвідування: зареєстрували 1790 учасників з більш ніж 80 країн та територій.

Повернутися назад до розділу