відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
22.06.2018

Ювілейний рік хору “Світич”

Напередодні Дня молоді в актовому залі нового корпусу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбувся концерт Молодіжного хору «Світич» присвячений 25-річчю заснування колективу.

Хор, який є стипендіатом Президентського фонду Леоніда Кучми "Україна", вже давно став візитівкою НДУ імені Миколи Гоголя.

Створений він у 1993 році як аматорський осередок. Хор стрімко влився в музичне буття Ніжина, наполегливо опановуючи мистецьке середовище Чернігівщини, України а згодом і Західної Європи. У різні часи до складі співаків хору приєднувалися студенти багатьох факультетів: музичного, філологічного, фізико-математичного, іноземних мов, психології та соціальної роботи, а також молоді вчителі міста Ніжина.

Колектив є лауреатом майже 50 всеукраїнських та міжнародних хорових конкурсів та фестивалів в Австрії, Італії, Греції, Німеччині, Польщі, Франції та інших країнах. Понад 80 творів у виконанні «Світича» поповнили фонд українського радіо, випущені ліцензійні компакт-диски. Колектив є багаторазовим учасником міжнародних науково-практичних конференцій, регіональних мистецьких проектів. Очолюють Молодіжний хор «Світич» художні керівники: диригенти хору – заслужені діячі мистецтв України, професори Людмила Шумська та Людмила Костенко, хормейстери – Тетяна Раструба і Лілія Мироненко, партія фортепіано – провідний концертмейстер Галина Брюзгіна.

Слово «Світич» трактується як велика свічка, смолоскип, свічник, світило, а також у переносному значенні як джерело істини, правди, волі, освіти тощо. Тому хор Ніжинського університету і має символічну назву — «Світич», у якій закладена творча програма колективу — носія ідеї національного мистецького просвітництва. З перших днів існування діяльність хору спрямована на втілення благородної мети — формування духовності та національної самосвідомості молоді в незалежній Українській державі.

Стабільна кропітка праця, систематична концертна практика, пошук нових вокально-сценічних технологій, широка репертуарна палітра надали можливості за невеликий проміжок часу вивести новостворений колектив на професійний рівень.

Талант, експресія, шалені емоції та нестримний творчий порив – це та атмосфера, яка панувала на ювілейному концерті - Молодіжного хору «Світич», який вже 25 років «запалює серця» не лише ніжинців, а є знаним та бажаним в Україні і далеко за межами нашої держави.

У рік свого 25-річного ювілею завдяки сприянню Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» хор зміг представити українську музичну культуру на двох фестивалях: 5-му Міжнародному хоровому фестивалі у місті Каліш (Польща) та на 19-му Міжнародному фестивалі хорового співу "NANCY VOIX DU MONDE" (місто Нансі, Франція).

Повернутися назад до розділу