відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
13.06.2018

Гончарні візії в Опішному

В Опішному, що на Полтавщині, розпочався ХІІ Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль «Опішне-2018». Його ініціатор і організатор – Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського, творчою долею вихованців якої опікується Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

Юні митці віком від 10 до 23 років представляють різні куточки України, а також Грузію, Республіку Молдова та Королівство Марокко. Кожен учасник працюватиме над виготовленням трьох конкурсних творів у заявленій номінації: «Образотворче мистецтво», «Кераміка» чи «Інші види декоративно-ужиткового мистецтва», які мають розкривати тему фестивалю «Гончарська казка».

На урочисте відкриття фестивалю привітати талановиту мистецьку когорту юних гончарів за доброю традицією прийшли майстри Опішного – заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат премії імені Данила Щербаківського та Національної премії України імені Тараса Шевченка Михайло Китриш та майстер художньої вишивки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України Григорій Гринь. Традиційний глиняний горщик, як знак фестивального єднання, виготовив гончар молодого покоління опішненських майстрів Микола Варвинський.

Спеціальною гостею урочистостей стала художник-кераміст Наталя Кормелюк (Роквіль, Меріленд, США), яка перебуває в Опішному як учасник КЕРАМОрезиденції та художній куратор Е-літньої Академії гончарства на базі Національного музею-заповідника українського гончарства.

Старт фестивалю в Опішному став завершенням першого, відбіркового, етапу і початком ІІ етапу фестивалю – 10-денного творчого практикуму, який дасть можливість учасникам розкрити потенціал і здобути новий мистецький досвід.

Окрім творчої роботи, програму 10-денного практикуму складуть презентації виставок і творчих захоплень учасників, мистецькі експрес-проекти учасників інших країн, майстер-класи відомих опішненських гончарів та українських мистців, а також мистецьке спілкування з провідними художниками-керамістами світу, що нині беруть участь у Міжнародному симпозіумі надпарканної скульптури на базі Музею гончарства.

Підсумком Міжнародного молодіжного гончарського фестивалю стане визначення переможців та презентація виставки творів, що відбудуться 22 червня 2018 року. Як і усі попередні роки, переможці й дипломанти конкурсу отримають грошові винагороди від Фонду.

Див. Фотогалерея 

Повернутися назад до розділу