відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
01.06.2018 10:30:00

Свято з книгою

1 червня у День захисту дітей Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна» зробив традиційний подарунок для читайликів, поповнивши сільські книгозбірні казкою Марії Брильової «Крихітка та її блискавичні мрії». Казка молодої української письменниці знайомить маленьких читачів із навколишнім світом, у цікавій формі надає малечі перші знання з географії.

Першими читачами книжки стали пацієнти Центру дитячої кардіології та кардіохірургії. 31 травня на адресу Фонду надійшло звернення головного лікаря Центру щодо надання дитячих видань для бібліотеки у парку, а вже 1 червня Центр отримав подарунок Фонду:

До новоствореної бібілотеки надійшли й інші подарунки Фонду:

Фонд долучився також до свята у Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького. Марія Брильова разом з художницею Іриною Медведовською провели творчу зустріч з київськими школярами, майстер-класи і автограф-сесію. А від Фонду усі учасники свята отримали в подарунок казку «Крихітка та її блискавичні мрії».


Довідково: офіційне рішення заснувати Міжнародний день захисту дітей було ухвалене в листопаді 1949 року конгресом Міжнародної демократичної федерації жінок . Уперше День захисту дітей відзначався 1 червня 1950 року. У листопаді 1959 року Організація об'єднаних націй прийняла Декларацію прав дитини. 20 листопада 1989 року Генеральна асамблея ООН прийняла Конвенцію ООН про права дитини. Цей документ став першим і основним обов'язковим міжнародно-правовим документом, що присвячений широкому спектру прав дитини. В Україні Конвенція ООН про права дитини набрала чинності з 27 вересня 1991 року.

День захисту дітей в Україні було встановлено Указом Президента України Леоніда Кучми від 30 травня 1998 року "Про день захисту дітей".

Повернутися назад до розділу