відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
29.05.2018

«Янголи світла»

Щирі, яскраві, глибокі. Напередодні Міжнародного дня захисту дітей в галереї Фонду «Україна» почала роботу експозиція вітражів 11-річного харківського художника Вадима Тульчевського.  Виставку «Янголи світла» відкрив Президент України (1994 – 2005 рр.) Леонід Кучма.

Твори Вадима поєднують дитячу безпосередність із дорослою мудрістю. Першу картину хлопець намалював у 2 роки, а вже у 9 років презентував свою першу персональну виставку. Він обожнює малювати і не уявляє свого життя без цієї справи, постійно вдосконалюючи власний талант. За його плечима участь у понад півтора десятках різноманітних фестивалів та конкурсів як в Україні - Київ, Харків, Львів, так і за кордоном – Білорусь, Литва, Польща, Франція, Німеччина.

Живопис, вітраж, графіка. В активі у Вадима чимало навичок та практичних знань, які він реалізує у різних техніках та жанрах. В його картинах відображено пори року і природні явища, людські чесноти та мрії, вони сповнені світлом та любов’ю до життя. Окрема увага - біблійній тематиці: юний митець відвідує іконописну школу, де, зокрема, опановує ремесло теслі.

На особливу повагу заслуговує активна громадянська позиція Вадима. Серед його робіт є твір «Наші герої» - робота, присвячена Україні та її захисникам. За моральну підтримку українських воїнів Вадим має подяку від командира військової частини. 

Дорослі фахівці відзначають неймовірну філософську складову творів Вадима.

 - Коли дивишся на вітражі Вадима, - розмірковує Надія Орлова, завідувач літературно-меморіального музею-будинку Тараса Шевченка, - то ми бачимо не просто янгола, ми бачимо не просто світло, а ми бачимо оту боротьбу Добра і Зла, яка відома нам з прадавніх давен, яку зображували ще на перших роботах, - чи то на гравюрах, на мечах, на кольчугах - наші давні художники. І воно передалося підсвідомо маленькому Вадиму, і він викладає це у своїх роботах. 

Обдарована людина талановита в усьому. Вадим не лише малює, а й пише вірші та казки із власними ілюстраціями, вчиться музиці по класу домбри і займається вільною боротьбою. 

Також Фонд «Україна» надав Вадиму Тульчевському грант на творчий розвиток у розмірі 10 тисяч гривень. 

На знак вдячності за підтримку Вадим подарував кілька своїх робіт, зокрема, картину «Христос серед дітей», яка виборола перший приз на мистецькому конкурсі в Парижі.

Леонід Кучма був вражений рівнем майстерності юного художника.

 - Я вважаю, таких дітей треба шукати по всій Україні, створювати спеціальні учбові заклади, де б їм допомагали отримувати відповідну освіту, це стовідсотково! І не тільки художникам, а і математикам, і фізикам. Взагалі, талановитими дітьми, як ми бачимо, весь світ займається. Давайте подивимось – талановитих дітей українських сьогодні забирають навіть до Польщі. Ми думаємо, що вони повернуться? Напевно, ні, якщо буде така ситуація. Тому головне те, що маючи такий талант, треба, щоб вони в Україні працювали. А про це треба згадувати кожен день, - переконаний Леонід Данилович.

Ще одним подарунком для Вадима став один з перших примірників книги дитячої письменниці Марії Брильової «Крихта та її блискавичні мрії», яка була присутня на відкритті виставки. 1 червня, за сприяння Фонду «Україна», в Музеї видатних діячів української культури, відбудеться презентація цього прекрасного видання. Передбачається, що 500 примірників книги буде передано сільським бібліотекам.

Фоторепортаж з відкриття виставки можна переглянути на нашому сайті за цим посиланням.

Повернутися назад до розділу