відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
24.05.2018

Святковий подарунок Фонду

24 травня, в день вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, в Україні відзначається День слов'янської писемності і культури.

Відзначення було встановлено Указом Президента України Леоніда Кучми від 17 вересня 2004 р. № 1096/2004 «… на підтримку ініціативи органів державної влади, Національної академії наук України, громадських і релігійних організацій та враховуючи історичне та просвітницьке значення спадщини слов'янських первоучителів у здобутку національної культури…»

Традиційно в цей день Фонд робить подарунки для сільських книгозбірень. Цього року сільські бібліотеки поповняться компакт-дисками «Пісенний Кобзар», виданими за фінансової підтримки Фонду. Таким чином Фонд вшановує не тільки великого Кобзаря, а й видатного диригента Павла Муравського. Під час зустрічі у Фонді «Україна» з маестро, Леонід Кучма пообіцяв здійснити мрію видатного диригента – видати компакт-диски із серії «Пісенний Кобзар» із наявних у фондах Національної радіокомпанії України записів хорових творів, які П. Муравський здійснив свого часу з капелами «Трембіта», «Думка» та студентським хором Київської державної консерваторії. За життя Павла Муравського Фондом було видано один диск, цього ж року їх видано вже три.

«Я так люблю й так тонко чую поезію Тараса Шевченка, бо вона йде від самого серця!, - говорив Павло Муравський. - Шевченкова поезія легко кладеться на музику й легко співається, бо вона сповнена живим мелодійним звучанням. Мій заповітний задум – записати зі взірцевим академічним колективом усю хорову Шевченкіану… На жаль, мені не вдалося організувати взірцевий академічний хор для повного запису «Пісенного «Кобзаря». Тож завершити свій мистецький задум на основі укладеного мною Зібрання хорових творів у семи томах «Пісенний «Кобзар» заповідаю моїм учням. Їм належить здійснити Всеукраїнський мистецький проект «Україна співає «Кобзаря». Звучання «Пісенного «Кобзаря» має бути на рівні геніальної Шевченкової поезії. А здійснені кращими хорами записи стануть доступні широкому загалу: вони розійдуться по школах, закладах культури, й люди матимуть змогу слухати їх постійно. І так ми згадуватимемо й чутимемо Шевченка не тільки в день його народження і в день пам’яті, а повсякчас і осягатимемо силу його духу та самі оживатимемо душами. Високомистецьке хорове звучання проникливої Шевченкової поезії дає потужне відчуття волі й спонукає людей до культурного розвитку. А культурні люди й житимуть краще, бо культурна людина знає, що треба робити, щоб жити не абияк, а достойно.»

Повернутися назад до розділу