відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
23.05.2018

Молодіжний хор «Світич»: нові звершення ювілейного сезону

На запрошення оргкомітетів та художніх рад Молодіжний хор «Світич» Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя мав честь представити українську музичну культуру на двох фестивалях: 5-му Міжнародному хоровому фестивалі у місті Каліш (Польща) та на 19-му Міжнародному фестивалі хорового співу "NANCY VOIX DU MONDE" (місто Нансі, Франція).

Хоровий фест у місті Каліш, що у Великопольському воєводстві, досить молодий. П'ятий рік поспіль на базі педагогічно-мистецького факультету Познанського державного університету імені Адама Міцкевича проводиться різножанровий за форматом фестиваль: протягом трьох весняних місяців відбуваються концерти запрошених виконавців. Цього року серед учасників був і Молодіжний хор «Світич». Поїздка колективу на хоровий фест до Польщі стала можливою за фінансової підтримки Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна».

Натхненний виступ хору пройшов у приміщенні Кафедрального Собору Святого Миколая. З подивом та захватом сприймала слухацька аудиторія традиційні та народні польські піснеспіви, що виконувались мовою оригіналу, оваціями та вигуками «браво» супроводжувалось виконання українських музичних творів.

Концерт став символом єднання українців та поляків, довів існування дружби і взаємоповаги наших народів у царині культурно-мистецької співпраці.

Фестиваль у Франції проводиться з 1979 року під егідою ЮНЕСКО та за сприяння регіональних владних представництв Лотарингії. Кращі хори з усіх континентів були учасниками фестивалю у різні роки, а в цьогорічному форумі взяли участь колективи з Аргентини, Болгарії, Еквадору, Німеччини, Філіппін, Франції, Чехії, Швейцарії.

У цьому вагомому міжнаціональному хоровому середовищі культурним емісаром хорового мистецтва України виступив колектив Молодіжного хору «Світич». Участь у фестивалі хор бере вже вдруге за сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна».

Тисячі європейських слухачів та гостей з різних країн завдяки трансляції французького телебачення мали можливість познайомитися з кращими зразками української хорової музики у виконанні хору «Світич» у залі театру «Sale Poirel», у міжнародному «Конгрес-центрі», у культурному центрі Луазі, на відкритій сцені центральної площі Нансі – Place Stanislas (https://www.youtube.com/watch?v=z-57QxJoIIs&t=56s)

У п’яти великих півторагодинних сольних концертах, які провів колектив, репрезентовано різноманітний репертуар «Світича», що включав також твори світової церковної, класичної музики, народнопісенного мистецтва, популярні п’єси. Високий емоційний відгук викликав кожен номер концертної програми, яку підготували художні керівники та диригенти хору – заслужені діячі мистецтв України, професори Людмила Шумська і Людмила Костенко та провідний концертмейстер Галина Брюзгіна. Достойний рівень вокального виконавства продемонстрували солісти хору – Лілія Мироненко, Ярослав Йотка, Сергій Охонько, Світлана Подкользіна.

Молодіжний хор «Світич» привіз до рідного Ніжина два Почесні дипломи фестивалів з Франції

та Польщі.

Довідково: 2018-го року хор «Світич» святкує 25-ту річницю з часу створення колективу. У творчій біографії хору «Світич», який чверть століття є незмінним флагманом молодіжного хорового руху Чернігівщини та одним з найкращих університетських хорів України, втілення понад 40 проектів участі у Міжнародних та Всеукраїнських хорових конкурсах і фестивалях, серед яких виступи в Ніжині, Дрогобичі, Києві, Львові, Чернівцях, Чернігові, а також у країнах Європи – Австрії, Греції, Італії, Німеччині, Польщі, Франції, Угорщині тощо.

Повернутися назад до розділу