відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
07.05.2018

Мар'ян-переможець

За сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми "Україна" юний баяніст Мар'ян Гушта взяв участь у двох міжнародних конкурсах баяністів-акордеоністів і з обох привіз нагороди, прославляючи Україну і рідну Київщину.

Спочатку 11-річний Мар'ян взяв участь в ювілейному Міжнародному конкурсі акордеоністів "ХХ Miezdunarodowe Spotkania Akordeonowe «Sanok 2018", що проходив 25-28 квітня у Польщі. У центр Підкарпатського воєводства, місто Санок, прибуло 113 солістів і 19 ансамблів з Польщі, Чехії, Литви, Білорусі, Хорватії, Словенії, України. Змагання проходили у 7- ми категоріях, де конкурсанти розподілялися за віком (від 10 до 25 років), складом виконавців (соло і ансамблі) і жанром (академічна і естрадна програми). У журі були запрошені відомі і шановані музиканти і викладачі консерваторій з Польщі, Чехії, Словаччини, Литви, Білорусі. Очолював журі професор Академії музики м. Лодзь, композитор Богдан Довлаш.

Мар'ян Гушта виступав у ІІ категорії (солісти від 10 до 12 років), в якій серед 32 учасників виборов ІІІ місце. Він майстерно виконав програму з творів Й. С. Баха, Д. Скарлатті, В. Рунчака, М. Товпеко.

Всі лауреати були нагороджені грамотами і грошовими преміями, а також медалями від Президента Польщі Анджея Дуди.

Наступним його здобутком стала участь у ХІ Міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів "Perpetuum Mobile", що проходив у м. Дрогобич 27-30 квітня. На цей найавторитетніший український конкурс баяністів також прибуло чимало учасників: близько 90 солістів, 29 ансамблів і 3 оркестри народних інструментів з Польщі, Білорусі, Литви, Латвії, Чехії. Очолював журі маестро Володимир Зубицький (Італія), а складалося журі з відомих виконавців, композиторів і експертів в області музичної освіти, викладачів консерваторій і Музичних Академій з України, Білорусі, Литви, Чехії, Польщі, Іспанії.

На цьому конкурсі 11-річний Мар'ян виступав у І категорії (солісти від 13 до 15 років), в якій серед 39 учасників виборов ІІІ місце. Він виконав обов'язкову академічну програму з творів Й. С. Баха, В. Рунчака, М. Товпеко. А також він виступив в IV категорії (солісти без обмежень у віці, виконавці естрадної та джазової музики), де отримав найвищу нагороду- І місце. Мар'ян виконав програму з творів Е. Дербенка, М. Табандіса, М. Товпеко і О. Чуєва.

Кожен конкурс дає можливість Мар'яну не тільки піднятися на нову фахову сходинку, а й познайомитися з сучасними тенденціями у баянно-акордеоновому середовищі, з прийомами виконання творів та новим репертуаром музикантів різних країн світу, взяти участь у майстер-класах і побувати на чудових концертах професійних виконавців.

Повернутися назад до розділу