відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
25.04.2018

Срібна перемога піаністки

Аня Небаба, учениця Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені Миколи Віталійрвича Лисенка при Національній музичній академії України імені Петра Ілліча Чайковського (клас професора Наталі Толпиго-Русіної), успішно виступила на престижному XII Міжнародному конкурсі молодих піаністів пам’яті В. Горовиця.

Дівчинка отримала 2 премію та срібну медаль у молодшій групі, а також спеціальний приз журі «За виконання твору з репертуару Володимира Горовиця» Д.Скарлатті - Соната ре мінор. У трьох турах піаністка вразила журі виконанням творів світової класики:


I тур:

  1. І.С. Бах Прелюдія та фуга, Сis-dur ДТК (I т.)

  2. Л. Бетховен Соната № 8 c-moll ( I ч.)

  3. Ф. Шопен «Етюд», F-dur, op.10, №8

  4. М. Скорик «Бурлеска»

II тур:

  1. Д. Скарлатті Соната, D-moll

  2. Ф. Шопен «Скерцо» №1» H-moll, op. 20

  3. І. Альбеніс «Кордова»

  4. С. Прокоф’єв Марш із опери «Любов до трьох апельсин»

III тур:

Ф. Мендельсон Концерт g-moll (II та III ч.)

Успіх на конкурсі пам’яті В. Горовиця – це не тільки визнання здобутків виконавця, а й перепустка на кращі сцени. Адже це єдиний в Україні конкурс, який з 2004 року є членом Всесвітньої Федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC), що за своїм статусом дорівнюється до таких організацій як Олімпійський комітет, ФІФА, ЮНЕСКО, ВОЗ.

Як відомо, конкурс започаткований у 1995 році, вшановує пам`ять нашого славетного співвітчизника, легендарного піаніста Володимира Горовиця (народився і отримав освіту у Києві). За роки існування в конкурсних змаганнях взяли участь понад 1200 молодих музикантів із 33 країн світу («Горовиць-Дебют», Молодша, Середня та Старша групи). Лауреати конкурсу Володимира Горовиця підтверджують фаховий рівень перемогами у визнаних міжнародних конкурсах світу. Це єдиний в Україні конкурс, при якому з 1998 року існує "Школа виконавської майстерності" (з 2000 року - музична академія"). За ці роки 692 молодих музикантів з 18 країн світу отримали майстер-класи відомих музикантів-педагогів з Австралії, Білорусі, Великої Британії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Російської Федерації, США, Туреччини, Франції та України.

Повернутися назад до розділу