відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
19.04.2018

Експромт з аншлагом

За сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» відбувся перший сольний концерт у столичному музеї Миколи Лисенка 11-річного баяніста Мар’яна Гушти.

Юний музикант вже є переможцем багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів та володарем декількох Гран-прі, зокрема на 27-му міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів ім. Володимира Бесфамільнова у м. Ланчано, Італія. Мар’ян - учень 6-го класу Макарівської дитячої музичної школи Київської області. Займатись музикою він почав з 6 років, виступати в рідній музичній школі - з другого року навчання, а брати участь у змаганнях серед баяністів - з 8 років і став наймолодшим учасником та переможцем на багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсах з 2015 до 2018 рр.

На одному з таких конкурсів він познайомився композитором В. Рунчаком. Ця зустріч стала знаковою в навчанні Мар’яна. По-перше, В. Рунчак написав з присвятою саме для Мар’яна свій перший дитячий твір, а по-друге, для Мар’яна Володимир Петрович відкрив світ сучасної української музики та імена видатних композиторів України і світу, які сьогодні пишуть музику саме для баяна. Виконання цих творів стало можливим лише з появою у Мар’яна сучасного інструмента. Це готово-виборний баян відомої італійської марки СКАНДАЛЛІ, який з’явився у юного музиканта завдяки допомозі всесвітньо відомої української баяністки ІРИНИ СЕРОТЮК і власника цієї фабрики, який є президентом Всесвітньої Асоціації баяністів, - Мірко Паторіні. Ці професійні баяністи оцінили здібності Мар’яна і зробили йому такий безцінний подарунок.

У програмі прозвучали такі твори:

Й. Бах. Інвенція № 13, ля-мінор

Д. Скарлатті. Соната № 20 фа-мінор

В. Рунчак «Дітям до 16 років виконувати дозволяється»

Е. Дербенко «Експромт»

М. Товпеко «Їхав козак за Дунай»

М. Табандіс «Вальс-мюзетт» в обробці Р. Бажилина

Астор П’яццола «Лібертанго»

Олександр Чуєв «Балканський сувенір».

На думку фахівців, Мар’яна вже з упевненістю можна назвати віртуозним виконавцем, який гідно може представляти нашу країну на міжнародному рівні, на найпрестижніших конкурсах і творчих фестивалях. І вже 23 - 28 квітня за сприяння Фонду Мар’ян Гушта візьме участь в міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів у м. Санок (Польща). Побажаймо йому успіху!

Повернутися назад до розділу