відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
13.04.2018

Об′єднані творчістю

За сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» у музеї Лесі Українки відкрилася українсько-білоруська виставка киянок Тетяни й Катерини Очередько і мінчанки Марини Мороз. Творчою долею мисткинь Фонд опікується вже не перший рік. Зі свого боку, талановиті художниці тішать творчими здобутками і новими творчими знахідками.

Назва однієї з експонованої робіт Марини Мороз дала назву виставці.

«Графіка – це інтравертне мистецтво, що потребує глибокого занурення, - пояснила білоруська мисткиня. - Цей процес насичений нашими спогадами, думками, відчуттями, що, в свою чергу, поєднуючись, переосмислюючись витікає в графічні полотна (роботи), які спонукають глядача до більш поглибленого вивчення». Її думку на відкритті виставки продовжила Катерина Очередько: «Графіка – це наша спільна любов, яка об′єднує і живе в нас постійно, навіть в ті хвилини, коли ми безпосередньо нею не займаємося. Цей процес часом бурхливий, інколи спокійний, з етапами споглядання, пізнання та відкриття. Результати цього потаємного життя ми і презентуємо поціновувачам».

Виставка складається з естампів і презентує різноманітні техніки друкованої графіки – офорт, ліногравюру, меццо-тинто, монотипію. Кожна з нас обрала свою улюблену техніку, найбільш виразну для зображення своїх ідей та почуттів. З їх допомогою ми створюємо свої світи з більшою сконцентрованістю та увагою до деталей. Кожен зі світів – наче мозаїка. Графічні роботи з мінімальною кількістю кольору акцентують увагу на формі та композиції, грі чорного та білого, тіні та світла.

У роботах Тетяни Очередько переважають урбаністичні мотиви. Через образ міських конструкцій художник передає зв'язок людини та міста, його відчуття в швидкоплинному просторі, емоції, що спонукали особистість до розвитку. Поєднання технік офорту, монотипії, колажу створює відчуття безперервного пошуку, постійного заглиблення в емоційний аспект нашого міського життя.

Роботи Марини Мороз виконані в «чорній манері» - меццо-тинто, де світло відіграє першочергову рисункову роль на тлі глибокого чорного тону. Пошук світла є ключовим і в сюжетах, гойдаючись від загальних до особистих рис.

В ліногравюрах Катерини Очередько особливу роль відіграє лінія, її пластика, сила, рух. Вона неначе делікатний ланцюжок, який поєднує простір глядача з емоційним світом автора, одночасно запрошуючи до діалогу.

На виставку завітало чимало колег і друзів художниць, серед яких були і стипендіати Фонде - Мар′яна і Дарія Крохмальні, Анна Доброва, Петро Озюменко. Вони високо оцінили експозицію і сказали багато теплих слів на адресу художниць. Присутня на виставці завідувачка Київського меморіального музею Максима Рильського Вікторія Колесник запросила «героїв свята» зробити наступну виставку в музеї Рильського., а Дмитро Будков, національний координатор межнародного гуманітарного проекту «Мінська ініціатива», подарував їм нове число журналу «Радуга» з надрукованими ілюстраціями художниць, які показали ще одну грань таланту вдумливих художниць – живописний.

Українсько-білоруський проект , на думку учасників вдався, зайвий раз засвідчивши, що талант і бажанння до співпраці та взаєморозуміння дають цікавий результат, гідний наслідування. До речі, це сестри Очередько переконливо продемонстрували і як куратори творчого проекту "ArtTwins", що триває вже за підтримки Фонду кілька років.

Див. Фотогалерея.

Повернутися назад до розділу