відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
11.04.2018

Велика Багачка багата талантами

Дружба Леоніда Даниловича Кучми з дітьми Великобагачанського району, що на Полтавщині, розпочалася давно: вже ті діти, які йшли до першого класу, отримуючи в подарунок від Президентського фонду «Україна» мобільні телефони і, звичайно ж, книги для шкіл та сільських бібліотек, закінчили школу, виросли маленькі футболісти сільської збірної команди, якій Фонд дарував форму і м′ячі, уже став на трудовий шлях і переможець Всеукраїнського конкурсу гумористів Артур Писаренко з села Якимове, який колись поділився з Леонідом Даниловичем найбільшою мрією – мати корову. Сім′я тоді змушена була продати годувальницю сім’ї, щоб вивчити двох старших синів. Ця історія так зворушила Леоніда Кучму, що він пообіцяв Артуру допомогти. Так хлопчик отримав у подарунок корову Тису. І ще багато добрих справ пригадали гості під час зустрічі Леоніда Кучми у Фонді з обдарованими дітьми з Великої Багачки: і допомогу хворим дітям, і постійне поповнення новими виданнями сільських бібліотек, і подаровану вихованцям Красногорівського професійно-технічного училища відеокамеру, і виступ талановитих полтавців у столичному палаці «Україна» за сприяння Фонду. Самому ж Президентові України 1994 – 2005 років було цікаво дізнатися, як живуть сучасні таланти з Великої Багачки. Розповідь гостей була цікавою, насиченою, яскравою.

«Багачка наша славна на таланти,

Це, безперечно, геніальний край!

Бо як не глянь - призери й дипломанти,

А конкурсів, змагань - лише встигай!!!» - поділилися діти.

Одинадцятикласник Семигаленко Богдан розповів про здобутки. Він –неодноразовий призер обласних змагань учнівської молоді з ракетомодельного спорту; призер обласних змагань учнівської молоді з судномодельного спорту; переможець обласного відкритого колоквіуму «Космос і астрономія» . З нагоди Дня космонавтики Богдан подарував Л. Кучмі зроблену власноруч модель ракетоносія «Циклон - 4».

А дванадцятирічна Алі Жасмін, удостоєна диплому учасника етнокультурного проекту «Folk Ukraine» VI Всеукраїнського фестивалю писанок привезла у подарунок картину «Писанки України», виготовлену власними руками. Восьмикласниця Маргарита Пилипенко поділилася успіхами, серед яких: диплом лауреата І ступеня обласного етапу Всеукраїнського «Фестивалю святого Миколая -2014», І місце у обласному відбірковому етапі VII Міжнародного екологічного конкурсу «Правдивий світ птахів»; І місце в обласному конкурсі вихованців гуртків декоративно - прикладного мистецтва «Візерунки фантазій». Дівчинка презентувала у Фонді м'яку іграшку-ляльку,виготовлену власними руками.

Даша Живолуп подякувала Леоніду Кучмі та Фонду за організацію та сприяння у проведенні першого сольного концерту у Літературно-меморіальному будинку – музеї Тараса Шевченка. Дівчинка - володар Гран-прі відкритого конкурсу бандуристів та вокалістів ім. Надії Марченко; абсолютний переможець обласного конкурсу виконавської майстерності учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) «Юний віртуоз Полтавщини»; переможець Всеукраїнського фестивалю - конкурсу виконавської майстерності гри на народних інструментах учнів та викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) «Барви Полтави»; лауреат Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт - Домінанта». А вже за тиждень Даша братиме участь у Всеукраїнському телевізійного дитячого пісенного фестивалю – конкурсу «Соловейко України», засновником якого є Фонд.

Крахмілець Богдан - переможець районного етапу предметних олімпіад з хімії, математики, фізики,інформаційних технологій; переможець Всеукраїнського конкурсу «Змагаємось за нове життя» присвячений Л.Українці,призер обласних предметних олімпіад з фізики, математики, переможець обласної предметної олімпіади з інформаційних технологій. Любов до точних наук юнак поєднує з любов′ю до поезії. Він – переможець районного конкурсу читців «Тарасовими шляхами». Під час зустрічі у Фонді Богдан читав поезії Кобзаря.

Ще одна гостя – восьмикласниця Марія Кононенко декламувала Остапа Вишню. У дівчинки великий досвід і вже є визнання її таланту. Вона - призер обласного конкурсу читців-гумористів «Свято веселої мудрості», призер V обласного літературного конкурсу «Відлуння заповітів земляків», учасник фестивалю гумору «Сміємося разом з Гоголем», призер районної учнівської олімпіади з української мови, Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика.

Звертаючись до Президента України 1994 -2005 років, діти сказали поетичними рядками, які також народилися у Великій Багачці:

«То дуже добре, що є така людина,

Котра підтримує таланти з сіл.

Щоб діамант засяяв зсередини,

Щоб заіскривсь у всій своїй красі,

Ще стільки треба подолать дороги,

Щоб обточити із усіх боків.

Ваш фонд - неоціненна допомога

Для розвитку дівчат і юнаків.

Хай процвітає і приймає шану

З усіх куточків рідної країни,

Заслужену у світі й добре знану,

І гордо зветься йменням - «Україна»!»

На завершення Леонід Кучма щиро подякував дітям за таку чудову зустріч, побажав їм дальших успіхів, наголосивши, що пов′язує поступ держави саме з такими обдарованими дітьми. Гостям Л. Кучма напередодні Дня космонавтики також зробив подарунок - книгу Леоніда Каденюка «Місія – космос», видану за сприяння Фонду.

Див. Фотогалерея.

Повернутися назад до розділу