відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
05.04.2018

Під зорею Олеся Гончара

3 квітня розпочалися урочистості з нагоди 100-річчя від дня народження письменника, громадського діяча, першого лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, Голови Спілки письменників України, академіка НАН України, Героя України Олеся Гончара. 3 квітня в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась церемонія відкриття Музею-кімнати імені Олеся Гончара. Першими відвідувачами Музею-кімнати стали дружина письменника Валентина Гончар, онука Гончара, письменники, громадські і культурні діячі, а також талановиті співачки, творчою долею яких опікується Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», «соловейки України» Ольга Мельничук-де-Йонг (https://www.youtube.com/watch?v=Mqii3mm5Up8)

і Адріана та Мідея Наруцькі.

Дівчатка взяли також участь у заходах з ушанування майстра слова, що проводилися 4 квітня у Спілці письменників України. Ровесниці героїв творів Олеся Гончара - наші «соловейки» дарували у ці дні свої пісні(https://www.youtube.com/watch?v=RkJJ6LoicJ4).

Цікаво, що, коли Олесь Гончар був у віці дівчаток, розпочалася його трудова біографія: 1933 р. він закінчив Бреусівську семирічну школу на Полтавщині й почав працювати в редакції Козельщинської районної газети. Ще 1933 року 15-річний Олесь надіслав Петру Панчу своє оповідання і класик відповів хлопцеві. У літературу письменник увійшов названий дівочим прізвищем своєї матері . Як відомо, Олександр ріс у діда з бабою. Там же пішов до школи. Вчителька сільської школи вперше назвала Олександра Олесем. А прізвища навіть не питала. Знаючи, що це онук Гончара, у класному журналі так і написала – Гончар. Так юний катеринославець Олександр Біличенко став полтавцем Олесем Гончарем.

«Немає, мабуть, жодного українця, який би не знав імені Олеся Гончара, - поділилася Оля Мельничук-де-Йонг. – І я вважаю за велику честь бути серед запрошених на ці урочистості».

Повернутися назад до розділу