відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
04.04.2018

“АКОРДИ ХОРТИЦІ” – акорди перемоги

З 29 березня до 3 квітня 2018 року в Запоріжжі проходив ХVІІІ Міжнародний конкурс – фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва “Акорди Хортиці”.

За сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» у ньому змогла взяти участь десятирічна нікопольська гітаристка Софія Жернових (клас педагога – М. Жернових).

Дівчинка блискуче виконала "Сонату К11" Д.Скарлатті і Українську баладу на тему пісні "Рідна мати моя" Ф.Берната. Одностайним рішенням журі Софії Жернових було присуджено 1 премію.

Довідково: Міжнародний фестиваль-конкурс дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці» - це знакова мистецька подія на Запоріжжі. Урочисте відкриття престижного дитячого музичного форуму ознаменоване святковим концертом за участю лауреатів Міжнародних конкурсів, відомих митців та видатних особистостей у супроводі академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії під керуванням головного диригента, народного артиста України Вячеслава Реді. Мета конкурсу – фестивалю “Акорди Хортиці” –  

- збагачення культурних здобутків народу України, розвиток культурних зв’язків, духовного збагачення та творчого росту молодих талантів з різних країн світу;

- виступ юних музикантів з академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії;

- обмін досвідом з питань педагогіки та виконавства (майстер-класи, методичні конференції).

Творчий марафон розпочався наприкінці січня 2018 р., коли стартував І (відбірковий) тур конкурсу-фестивалю «Акорди Хортиці». Журі І туру прослухало номінантів з усіх регіонів України, Литви, Англії, Білорусі в номінаціях «Струнні інструменти», «Народні інструменти», «Духові та ударні інструменти», «Сольний спів», «Вокальні ансамблі», «Інструментальні ансамблі», «Фортепіано», «Фортепіанні ансамблі» тощо. Найбільш цікавою та складною виявилася боротьба в унікальній номінації «Соліст з оркестром». Цього року надійшло 124 заявки від конкурсантів, які змагалися за право виступити з академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії. Пощастило 23 молодим виконавцям.

Повернутися назад до розділу