відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
03.04.2018

«Моя Україно…»

За сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» відкрилася персональна виставка заслуженої художниці України Ярини Юрик у Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка. Експозицію виставки «Моя Україно…» становлять роботи із серій: «Світе милий…Моя Україно», «Місця пам’яті…», а також із серій «Буття…».

Більшість робіт експонувались глядачам на міжнародних виставках малярства і насамперед на найбільшій виставці мистецтва у світі «Art expo New-York»-2017, а також окремі роботи, які експонувались у Національному музеї Гранд Пале у Парижі та Меморіалі Латинської Америки у Сан-Пауло та вперше будуть представлені в Україні.

«Для мене наука та мистецтво – це два способи пізнання світу, моя «сродна праця», моя найбільша любов – «Світе милий…Моя Україно», - розповіла на відкритті виставки Я. Юрик. - Немає незмінного в житті та сталих форм у світі з темних контуром, є лише закон всесвітнього добра і розуміння того, що ніщо ніде і нікуди не зникає в небуття...

Мистецтво несе добро і світло, фіксує невловиму аморфність миті...

Осмислення філософських тем «Життя» та «Душі Всесвіту», «Смерті», «Добра і зла», «Миру», «Гармонії», «Катарсису» здійснюється за допомогою образів природи із застосовуванням контекстуального та екологічного підходу. Водночас художниця переконана, що майбутнє неможливе без збереження пам’яті. Збереження пам’яті людства, матеріалізованої у історико-культурних ансамблях та ландшафтах, місцях пам’яті є провідними мотивами її досліджень та інтерпретацій у малярстві. Я акцентую на проблемі втрати людством пам’яті та це матеріалізую у своїх творах, наголосила Ярина Юрик. Це передчуття і провидіння…

Творчий доробок львівської художниці високо оцінили її колеги. Зокрема, доцент кафедри живопису та композиції Національної академії образотворчого мистецтва, викладач навчально-творчої майстерні пейзажного живопису, заслужений художник України Ігор Мельничук відзначив, що нині мало художників працюють в акварелі. Ярина Юрук же робить це дуже успішно, знайомлячи через акварельні роботи світ з красивими унікальними краєвидами України. «Академічний живопис – над сучасним мистецтвом, його місце – перше, завжди було і буде, - зауважив І. Мельничук. - Це є школа, котрій більше тисячі років. Найвище, чого людство досягнуло - це зображення людини, краєвиду, натюрморту. Кращого нічого не може бути».

Багато теплих слів на адресу Ярини Юрук на відкритті її виставки сказав художник-експресіоніст, графік, скульптор, письменник Володимир Гарбуз. Роботи художниці, на його думку, цікаві, багатозначні й мають свій, чітко визначений ментальний національний код. Ярина Юрук продовжує традиції , започатковані великим Тарасом Шевченкком. Творчий доробок художниці має яскраве художнє вираження, позначається емоційністю, філософськими роздумами.

На завершення кобзар Сергій Нечипоренко, один із найкращих виконавців реконструйованого традиційного репертуару О. Вересая, підготував для відвідувачів виставки концерт (https://www.youtube.com/watch?v=q2LIEtXau1M, https://www.youtube.com/watch?v=Dg7rTy0xMa8).

Повернутися назад до розділу