відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
11.03.2018

Творчі трофеї стипендіатів

Хор «Світич» - стипендіат Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» продемонстрував високопрофесійний рівень сценічної та вокальної майстерності і за виконання програми творів українських композиторів отримав найвищу нагороду конкурсу «PREMIER» – «Гран-прі» та Кубок переможця. Спеціальні дипломи вручені також і керівникам хору – професорам Л. Шумській та Л. Костенко.

На початку березня 2018 року в Києві пройшов VIIІ Міжнародний конкурс «PREMIER», за участю дитячих, юнацьких та молодіжних творчих колективів і солістів. До Оргкомітету конкурсу від окремих солістів та художніх колективів з України, Білорусі, Вірменії, Китаю, Польщі надійшло понад 200 заявок.

До складу професійного журі конкурсу увійшли відомі в Україні та за її межами музиканти: народні артисти України, професори В. Буймістер (голова журі), Л. Довгань, О. Дяченко; заслужений діяч мистецтв України, доцент Ю. Пучко-Колесник; І. Чуніхіна, С. Голованов, Р. Страхов.

 

У найпотужнішій номінації конкурсу – «академічний вокал», у хоровій категорії «Профі», виступив Молодіжний хор «Світич» Ніжинського державного університету імені М. Гоголя під орудою заслужених діячів мистецтв України, професорів Людмили Шумської та Людмили Костенко.

Підготовка хору «Світич» до конкурсу – результат кропіткої праці усієї творчої команди колективу, що включає концертмейстера Г. Брюзгіну, солістку С. Подкользіну, хормейстерів та усіх талановитих молодих співаків, які представляють студентську еліту сучасної Ніжинської вищої школи.

 

У творчому доробку славетного колективу – перемоги у понад 40 фахових Міжнародних та Всеукраїнських хорових конкурсах і фестивалях в Україні, Білорусі, Греції, Італії, Німеччині, Польщі, Сербії, Туреччині, Угорщині, Франції. Блискучий виступ у Києві на VIIІ Міжнародному конкурсі «PREMIER» став ще одною яскравою сторінкою у біографії Молодіжного хору «Світич», який у поточному році відмічає свій 25-річний ювілей.

Фоторепортаж Валентини Ващенко

Повернутися назад до розділу