відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
28.02.2018

“Romanian master of mathematics 2018”: вперше українська збірна посіла призове місце в командному заліку

З 21 до 26 лютого у м. Бухарест (Румунія) відбулася вже 10-та, ювілейна, міжнародна математична олімпіада “Romanian master of mathematics 2018”. Збірна команда України всьоме отримала запрошення до участі у цьому престижному змаганні, а також традиційну фінансову підтримку Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» для реалізації поїздки та участі в олімпіаді.

Концепція олімпіади полягає в тому, щоб надати можливість командам, що показують найкращі результати на Міжнародній Математичній Олімпіаді (ІМО), позмагатися у розв’язуванні найскладніших задач. Цього року у змаганнях взяли участь більше ста учасників, серед яких 8 представляли нашу країну, а саме:

Нго Нгок Тхай Шон, Сарапін Роман, Вєпрік Микита, (Харківсьий фізико-математичний ліцей №27), Коваль Ілля (Академічна гамназія №45 м. Харків), Ніколаєв Арсеній (Київський природничо-науковий ліцей № 145), Кондратенко Олег (Український фізико-математичний лійей, м.Київ), Юдін Федір (Лійей №208, м. Київ), Фединяк Володимир (Львівський фізико-математичний лійей, м. Львів).

Керівниками команди були Олександр Дашков та Анастасія Лисакевич.

Під час координації першого туру було доволі важко отримати будь-які бали за часткові просування, оскільки критерії задач були доволі суворими. Та не зважаючи на це, керівники команди змогли вибороти по одному балу за задачі номер 2 та номер 3 для Микити Вєпріка, які потім стали для нього срібними. А от під час координації другого туру українці отримали бали, на які спочатку не розраховували, і для деяких учасників нашої команди ці бали суттєво вплинули на результат.

Результати учасників нашої команди такі:

Код

1

2

3

4

5

6

Сума

Відзнака

Нго

Нгок Тхай Шон

UKR1

7

7

7

7

7

0

35

Золота медаль

Коваль

Ілля

UKR2

7

0

0

7

7

0

21

Бронзова медаль

Сарапін

Роман

UKR3

7

7

0

7

7

0

28

Срібна медаль

Ніколаєв

Арсеній

UKR4

7

7

0

7

1

0

22

Срібна медаль

Юдін

Федір

UKR5

7

0

0

7

3

7

24

Срібна медаль

Вєпрік

Микита

UKR6

7

1

1

7

6

0

22

Срібна медаль

Кондратенко

Олег

UKR7

7

0

0

2

1

0

10

Відзнака-заохочення

Фединяк

Володимир

UKR8

7

0

0

7

3

0

17

Відзнака-заохочення

Відзначимо, що цього року наша команда вперше посіла призове місце в командному заліку, а Нго Нгок Тхай Шон розділив перше абсолютне місце в особистому заліку.

Варто уточнити, що результат в командному заліку складається з суми трьох найкращих результатів серед чотирьох учасників, яких лідери команд обирали перед початком змагань. Оскільки наша команда була сформована за результатами відборів на ММО, що проходили восени, то обрали саме тих чотирьох учасників, що показали тоді найкращий результат.

Олімпіада Romanian Master of Mathematics корисна не тільки як змагання, але й, можливо навіть більшою мірою, як тренування наших кращих школярів для майбутніх олімпіад, головна з яких – Міжнародна Математична Олімпіада (IMO), яка, до речі, також пройде в Румунії, в місті Клуж-Напока.


Повернутися назад до розділу