відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
26.02.2018

Музичний рекорд стипендіата

25-го лютого стипендіат Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» Марко Топчій став переможцем престижного Міжнародного конкурсу гітаристів (2018 MIGF Concert Artist Performance Competition) у Маямі (Флорида, США). Гітарист блискуче виконав три твори – Варіації М. Джуліані, Варіації О. Тансмана на тему О. Скрябіна та Інтродукію та Віваче М. Кошкіна.

Півфінал та фінал конкурсу транслювались у прямому ефірі (слухати : https://www.facebook.com/migf.fiu.edu/videos/730228590515468/?hc_ref=ARTxyhnLLWcaAx7ImaLIy6cuXDWTZxFd5nfrIwwfy9zgzgA7Pp3uVipN04ico_hJN9k;

https://www.facebook.com/migf.fiu.edu/videos/730855303786130/?hc_ref=ARQ8ddxle_2Ln9SPXLRMd47_Ni27bW0qY6iEYgc8nvHNgGlT16-2OeBtjA2z124dlg0), а серед суддів були видатні світові виконавці та педагоги класичної гітари. У фіналі Міжнародного конкурсу у Маямі виступили чотири гітаристи – з Мексики, Сербії та Південної Кореї. Кожен з них виконав сольну програму, яка тривала 25 хвилин та складалась із творів різних стилів та епох.

Довідково: Марко починав вчитися грі на гітарі у відомого педагога Володимира Гоменюка, закінчив магістратуру в Харківському Державному Університеті Мистецтв в класі заслуженого артиста України В.І. Доценка. У 2016-му році закінчив асистентуру-стажування Київської Державної музичної академії ім. П.І. Чайковського в класі професора заслуженого артиста України Ю. Ю. Алексика. Зараз Марко вирішив продовжити свою освіту на міжнародному рівні і навчається в консерваторії Сан-Франциско (США) у класі одного з найвідоміших гітарних педагогів Жюдікаеля Перуа.

Маркові 27 років, на його рахунку рекордна кількість - а це вже 40 - перемог у міжнародних конкурсах гітаристів саме у професійній категорії. А в цілому в цій, найвищій категорії, він отримав понад 90 премій та спеціальних призів. Марко Топчій - артист всесвітньо відомої фірми з виготовлення гітарних струн та аксесуарів D`Addario. Марко має два ліцензійних диски, записаних у Севільї (Іспанія) та Баффало (США). Зараз він працює над своїм третім диском, який незабаром вийде в Канаді у співпраці з компанією NAXOS - однією з найбільших та найвпливовіших звукозаписних компаній світу.

У найближчих планах Марка концерти в Європі та США.

 

Повернутися назад до розділу