відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
26.01.2018

«Ладоньки»: святковий творчий марафон

Театр пісні «Ладоньки» Центру позашкільної роботи Святошинського району міста Києва (художній керівник – Світлана Садовенко, кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений діяч естрадного мистецтва України), творчою долею якого опікується Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», традиційно плідно розпочав зиму, багату на свята.

Заняття в Театрі пісні «Ладоньки» завжди супроводжуються концертними виступами, участю у фестивалях та конкурсах учасників нині вже знаного в Україні та за кордоном зразкового художнього колективу. Творчий марафон протягом у понад місяць – не всім під силу. Але коли в колективі навчається над сто дітей різного віку – від двох до вісімнадцяти років – все до снаги, навіть такий тривалий період виступів.

Перед Миколаєм, 16 грудня, діти провели звітний концерт Центру позашкільної роботи Святошинського району Києва. Колектив продемонстрував чудову програму від Андріївських вечорниць до Свята святого Миколая, показав злагоджене й інтонаційно вибудуване дво- та триголосся. У дівочому тріо у складі Амєлії Підлісної, Карини Заєць, Катерини Канонишеної бездоганно прозвучала українська колядка «Роди, Боже, жито!». Відкриттям стали виступи Гордія Москаленка, Вероніки Голенко, Ярослави Андреюк, яким лише по 5-6 років, а вони вже мають великі перспективи щодо творчого зростання.

19 грудня о 9.20 ранку діти привітали Україну зі святом Миколая на Першому Національному каналі телебачення в програмі «Доброго ранку, країно»! Діти-янголятка заспівали відому українську колядку «Ой хто, хто Миколая любить». А потім до найменших «ладеняток» на дитячий ранок прийшов справжній святий Миколай і перевірив, чи всі дітки в колективі були чемними. І хоча Антипко з різкою на свято все ж таки завітав, неслухів визначено не знайшли. І всі діти отримали подарунки від самого охоронця Миколая!

22 грудня 2017 року «Ладоньки» вітали газету «Кримська світлиця» з ювілеєм у затишній світлиці Міжнародного конгрес-центру «Український дім , а 24 грудня на студії звукозапису записали дві пісні з заслуженою артисткою України Русланою Лоцман «Радуйсь, земле, Коляда їде» та «Ладо, ладо». Презентація пісень прозвучала в Українському домі на концерті «Тепле Різдво для всіх», який транслювався 31 грудня о 17:00 на ТРК «Чорноморська». Запам′ятались сольне виконання Амєлією Підлісною української народної пісні «Ой, озеро», гуртове виконання колективом відомої української народної пісні «Ой у полі криниченька», дуетний спів Карини Заєць і Амєлії Підлісної української колядки «Роди, Боже, жито». Вже 25 грудня діти знову з самісінького ранку були на Першому Національному і вітали співвітчизників з Різдвяними колядками , а 26 грудня відбувся виступ Театру пісні «Ладоньки» у Новорічній Диво-казці в Центрі розвитку дитини і сім’ї «Європейський» Голосіївського району. 7 січня нового року «Ладоньки» завітали до Українського радіо на передачу Анжели Ярмолюк «Ніхто, крім нас!» (http://radiokultura.org/online). Наступного вечора у Колонній залі імені М.В. Лисенка Національної філармонії України діти вчергове взяли участь у «Концерті на Різдво» в рамках одинадцятого Міжнародного фестивалю «Музичні зустрічі». Майже півгодини «Ладоньки» співали у переповненій залі на одній з найкращих сцен України.

12 січня у Трапезному храмі Святих Преподобних Антонія та Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври з великим піднесенням пройшов Сьомий Всеукраїнський фестиваль колядок та щедрівок «Різдвяний передзвін», у якому «Ладоньки» взяли участь вже вдруге, продемонструвавши щиру й самовіддану любов до української пісні. Маленькі артисти Театру запропонували слухачам цикл автентичних колядок і щедрівок, серед яких були й справжні молитви. Солісти –- Амєлія Підлісна, Марія Леонова, Карина Заєць, Олександр Овсієнко, Вероніка Моспан, Вікторія Брей, Вероніка Голенко та інші діти, продемонстрували чудовий спів, відвертість відчуттів і наповненість духовністю. А колектив чарував присутніх своє щирістю, злагодженим співом, емоційністю і народністю.

13 січня діти помаланкували на Поштовій площі на Столичному Різдвяному фестивалі. «Ладоньки» защедрували і щиро побажали всім щедрого вечора та всіляких щедрот на цілий рік. Також у цей день на Поштовій площі «Ладоньки» передали для солдатів на фронт свої дитячі малюнки і листи з різдвяно-новорічними побажаннями. Батьки дітей передали захисникам теплі речі, зокрема, шкарпетки, а також інші предмети першої необхідності. Головне – наказали повертатися додому з перемогою.

14 січня на Співочому полі було морозно, але святково. Спочатку «Ладоньки» привітали з Василем та позасівали на центральній сцені Співочого поля. А потім завітали на гостину до господарів Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень директора М.М. Пересунька та заступника директора Ж.П. Румко та й знову заспівали та засіяли на тлі першої виставки свого керівника Світлани Садовенко «Мамина сорочка», а наступного дня «Ладоньки» в міському Будинку вчителя дали годинний Різдвяний концерт. Головний редактор дитячої газети-журналу «Я сам/а» Тетяна Кондратенко, побачивши дітей на сцені, зауважила: « Талановита нація, горда, доньки Вкраїни й сини. Не на одну таку сцену з часом вийдуть вони! Хтось, може, стане зіркою світової величини.»

24 січня «Ладоньки» завершили Коляду Розколядою, взявши участь у фестивалі «Різдвяні зустрічі у промінні Віфлеємської зірки» до 100-річчя Соборності України, що з успіхом пройшов у залі Вченої ради головного корпусу КПІ.

Довідково: Зразковий художній колектив Театр пісні «ЛАДОНЬКИ» –працює на базі Центру позашкільної роботи Святошинського району міста Києва. Створений навесні 2005 року, нині колектив об’єднує понад 100 вихованців від 2 до 18 років. Попри різноманітний вік учасників і розмаїтий репертуар, основою творчості Театру є народна пісня. Саме через фольклор, як через дух предків і народну мудрість, прийшла й назва колективу – образ Весни, богині Лади і оберегу – ладанки. Художній керівник колективу – кандидат педагогічних наук, доктор філософії, доцент, заслужений діяч естрадного мистецтва України, професор кафедри естрадного виконавства Інституту сучасного мистецтва Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Світлана Миколаївна Садовенко, разом з молодими викладачами Катериною Комар, Олександром Садовенком, Катериною Канонишеною, Ольгою Бабченко та концертмейстером Андрієм Бєдним головною метою роботи колективу вважають збереження й передачу майбутнім поколінням своєї рідної української народної пісні, автентичного фольклору, сприяння природному формуванню й розвитку музичних здібностей на етнооснові, становлення світогляду й формування у вихованців духу патріотизму. Колектив - стипендіат Президентського Фонду Л.Д.Кучми «Україна» з 2006 року.

Див. Фотогалерея.

Повернутися назад до розділу