відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
25.01.2018

Соло для віртуоза з оркестром

24 січня у Колонній залі ім. М. Лисенка Національної філармонії України відбувся концерт Національного симфонічного оркестру України під керівництвом Володимира Сіренка. Виступ цього колективу – завжди подія в музичному світі. Учорашній же концерт став яскравим і незабутнім завдяки солістці Алії Акбергеновій. Ця визнана вже у світі піаністка була однією з перших стипендіатів Президентського фонду «Україна». Фонд уважно стежить за етапами розвитку і творчого становлення своїх стипендіатів. І зазвичай їхня діяльність – предмет гордості не тільки Фонду. Це засвідчив і віртуозний виступ піаністки у філармонії 24 січня.

У програмі прозвучали твори Б. Бріттена і Й. Брамса. "Diversions" ("Розваги для лівої руки з оркестром") Бенджаміна Бріттена в Україні виконувався вперше. Цей твір англійський композитор свого часу написав для відомого паніста Пауля Віттенштейна. Серед найближчих планів Алії - низка концертів до 130-річчя від дня народження австрійського піаніста Пауля Вітгенштейна, який під час Першої світової втратив праву руку, але завдяки силі волі повернувся на сцену і зробив кар'єру.

Довідково: Алія Акбергенова народилася в м. Києві. Перші уроки гри на фортепіано отримала у шестирічному віці.

У 2007 р. закінчила Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського в класі проф. Н. В. Гриднєвої, де 2007-2010 р.р. стажувалась в асистентурі. 2007-2009 р.р. - викладач спеціального фортепіано КССМШ ім. М. В. Лисенка.

У 2010 р. переїхала до Австрії, щоб продовжити навчання в Університеті Музики та Мистецтв в м. Ґрац. Її викладачі – Мілана Чернявська, Йозеф Брайнл, Штефан Ґернер (Carmina Quartett) та Чай Чао (Trio Parnassus).

Особливим етапом артистичного і художнього становлення молодого музиканта стало спілкування із всесвітньо відомою піаністкою Єлизаветою Леонською.

Алія Акбергенова виступала із Національним президентським оркестром України, Академічним камерним оркестром "Віртуози Львова", симфонічним оркестром "Філармонія", Державним естрадно-симфонічним оркестром, філармонійними оркестрами у Львові, Чернігові, Чернівцях під орудою Юрія Бервецького, Алліна Власенка, Миколи Дядюри, Віктора Здоренка, Тетяни Калініченко, Наталії Пономарчук, Миколи Сукача та ін. Поза межами України грала у таких залах, як зала Ельгара в Albert Hall (Лондон), Gasteig (Мюнхен), Wiener Saal der Stiftung Mozarteum (Зальцбург), Teatro Verdi (Салерно), Vincennes Concert Hall (Париж), Philharmonia Pomorska (Бидгощ, Польща), Hamamatsu Concert Hall (Японія), Hongtai Concert Hall (Сяминь, Китай).

Переможець міжнародних конкурсів у Франції, Італії, Великобританії та Австрії. Учасник фестивалів Kyiv-Music-Fest, Музичні прем‘єри сезону, Київські літні музичні вечори, Самміт-Мюзік-Фестиваль, Казахські перлини, а також церемонії вручення премії Europeus у Фельдені. Стипендіат президентського фонду "Україна" (2005-2008 р.р.), фонду М. Дебеллі (2011-2014 р.р.)

Гастролює в Австрії, Великобританії, Італії, Іспанії, Німеччині, Польщі, Франції, Швейцарії, США, Китаї та Японії. Виступала наживо в студії ORF, а також її концерти неодноразово транслювалась австрійським радіо.

Повернутися назад до розділу