відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
23.01.2018

З вірою і любов’ю

У Фонді «Україна» почала роботу виставка дипломних робіт студентів Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука «З вірою і любов’ю».

У відкритті експозиції взяв участь Президент України (1994 – 2005 рр.) Леонід Кучма. 

Тут представлено твори сакрального мистецтва, виконані студентами кафедри монументально-декоративного живопису за останні п’ять років: «Трійця», «Архангел Гавриїл», «Пантократор», «Богородиця», «Свята княгиня Ольга», «Софія, Надія, Віра і Любов», «Юрій Змієборець». Це ікони, написані за всіма законами іконопису, з дотриманням православних канонів. Серед робіт є твори, виконані яєчною темперою й олійними фарбами.

Кафедра монументально-декоративного живопису працює в інституті понад 25 років. Тут викладають знані мистці – заслужений діяч мистецтв України Олена Владимирова, заслужені художники України Наталія Литовченко, Олександр Олійник, Костянтин Могилевський, інші відомі художники-монументалісти. Сьогодні кафедру очолює кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Осадча, яка сама багато років займається іконописом. Справжня гордість викладачів – їхні студенти, які стають майстрами найвищого рівня.

- Аби виховати таких художників, перш за все потрібно, щоб в них була серйозна глибока школа малюнку, живопису і композиції. Школа зараз, нажаль, в Європі майже втрачена. Наші художники, наші студенти – навіть трієчники – їдуть до Західної Європи і з легкістю стають там  професорами, тому що ми зберігаємо академічні традиції і дай Боже нам їх зберегти і надалі, - каже Оксана Полтавець - Гойдар, в.о ректора Київського державного інституту декоративного прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука.

Викладачі Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука брали участь у відродженні багатьох українських храмів, зокрема, київських святинь – Михайлівського Золотоверхого собору та Успенського собору Києво-Печерської Лаври, відбудова яких почалася завдяки відповідним Указам Президента України Леоніда Кучми.

 - Я думаю, що це абсолютно був правильний хід - нам треба святині, насамперед, повертати до людей, а друге - людям також зрозуміти і знайти дорогу до храму і до Бога. Це дуже правильна річ була, - наголосив Леонід Кучма.

Одним з перших, хто став на чолі цього процесу – професор інституту, лауреат  Національної премії України імені Тараса Шевченка, народний художник України, академік Національної академії мистецтв України Володимир Прядка. Під час відродження київської святині – Михайлівського Золотоверхого монастиря (1998), Володимир Прядка у співавторстві зі своєю дружиною Оленою Владимировою, художниками В. Пасівенком, В. Григоровим та Н. Литовченко виконав монументальний живопис мурів, композиції «Собор Архангела Михаїла та небесних сил» і «П’яте чудо святої Варвари», серію з 10 ікон на фасаді Михайлівського собору (1999).  Це був перший широкомасштабний проект відродження пам’яток  культури в Україні.  

У жовтні 2018 року інститут святкуватиме 80-річчя від дня заснування. Історія закладу ведеться зі створення відомих на всю Україну Лаврських майстерень, Училища прикладного мистецтва, де ще у 1938 році було відкрито альфрейне відділення. До його заснування причетні видатні діячі культури та мистецтва: народний художник України, перший лауреат премії імені Катерини Білокур Марфа Тимченко, народний художник України Марія Приймаченко, заслужені майстри народної творчості України Іван Скицюк, Тетяна Пата, Параска Власенко, Олександра Кулик, художники-бойчукісти Василь Седляр, Іван Падалка та багато інших.

Під час відкриття виставки на знак поваги та вдячності студентка інституту Валерія Радченко  подарувала Леоніду Кучмі власноруч намальовану ікону Божої Матері. Сьогоднішні викладачі й студенти інституту мріють поповнити скарбницю українського мистецтва роботами, які б стали для глядача одкровенням, поділилися світлом любові, віри і добра.

 Фоторепортаж з відкриття виставки можна переглянути на нашому сайті за цим посиланням.

Повернутися назад до розділу