відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
12.12.2017

Українська мрія

Вони ще зовсім юні, але своїм розумом та наполегливістю вже пришвидшують плин часу. Аби побачити, як виглядатиме найближче майбутнє, достатньо поглянути на здобутки, ідеї та винаходи цих юнаків та дівчат. Президент України (1994 – 2005  рр.) Леонід Кучма вручив іменні стипендії слухачам Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «ХАІ». 

Традиція бере свій початок у 2004 році, відтоді сотні молодих українських талантів здобули подібне заохочення. Його мета – допомогти молоді рухатися обраним шляхом. Насамперед підтримку мають ті, хто опановує технічні спеціальності і завдяки обраному життєвому шляху стане інженером, винахідником, конструктором. Таким чином Президентський Фонд «Україна» робить свій внесок у науково-технічний розвиток людства.

Нинішнє вручення стипендій дівчатам та хлопцям з харківського вишу завершує цьогорічний цикл присвоєння таких нагород. Раніше свої заохочення отримали слухачі п’ятьох вишів Києва, Чернігівщини та Дніпра. Загалом у 2017 році стипендії отримали 34 студенти. 

Нагорода становить 15 тисяч гривень, хто саме її здобуде – вирішують вчені ради вишів, враховуючи успіхи у навчанні, досягнення в науковій роботі, активність громадянської та життєвої позиції.

Отже, за рішенням вченої ради «ХАІ» стипендії отримають:

1. Дар’я Гарбуз  -  опановує  напрям «Авіа- та ракетобудування». З-поміж інших здобутків Дар’я посіла І місце II етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Авіаційна та ракетно-космічна техніка. Аеронавігація». Студентка бере активну участь у науково-дослідній роботі кафедри, працює над написанням статті на тему «Спрощена методика оцінки напруженого стану крила при розрахунку втомного ушкодження». Неодноразово захищала честь ХАІ на спортивних змаганнях, є кандидатом у майстри спорту з тхеквондо, веде активну громадську роботу.

2. Ольга Інкарбаєва - вчиться на факультеті радіотехнічних систем літальних апаратів за напрямом «Радіотехніка». З першого курсу веде активну громадську діяльність. У колі наукових інтересів Ольги - проектування радіоелектронних систем літальних апаратів. 

3. Дмитро Колодійчик - є студентом факультету літакобудування. Всебічно розвинутий, із широким колом інтересів – шахи, інтелектуальні змагання, спорт. Дмитро успішно бере участь в олімпіадах і конкурсах, які стосуються дисципліни «Механіка матеріалів і конструкцій. Також Дмитро є майстром спорту з тхеквондо.

4. Єгор Куценко – навчається на факультеті авіаційних двигунів за напрямом підготовки «Прикладна механіка». Від початку навчання студент виконує обов’язки старости групи, бере активну участь у організаційно-масовій діяльності факультету. Є учасником низки наукових конференцій, зокрема, «Нові технології в машинобудуванні», «Актуальні проблеми технічних та соціально-гуманітарних наук у забезпеченні діяльності служби цивільного захисту» та «Проблеми та перспективи забезпечення цивільного захисту». Єгора направлено на навчання до Німеччини у Магдебурзький технічний університет імені Отто фон Геріке. 

5. Павло Микалюк - опановує спеціальність «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» за програмою магістра. Павло займається науковими дослідженнями авіаційної та ракетної тематики, які виконує кафедра конструкцій та проектування ракетної техніки. Нині пише свою дипломну роботу. Крім того Павло цього року підтвердив розряд КМС зі спортивного (гірського) туризму, зі своєю командою посів І місце на чемпіонаті України з гірського туризму.

6. Павло Пілецький – є студентом факультету систем управління літальних апаратів за  напрямом «Інформатика». Павло має вісім наукових публікацій, з яких частина закордонні, успішно виступає на конференціях. Активно займається соціальною діяльністю, зокрема, входить в команду розробників, які створюють портал для організації та моніторингу соціальних заходів. Студент вже оформив свідоцтва про реєстрацію авторських прав на проекти, які реалізував. 

7. Віталій Хілєс Гунченко - навчається у Національному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського «ХАІ» з 2015 року. Напрямком науково-дослідної роботи обрав нарисну геометрію та геометричне моделювання у галузі двигунів та енергетичних установок. Свої здібності успішно реалізовує у низці конкурсів, які, зокрема, стосуються нарисної геометрії та геометричного моделювання. Віталій займається спортом та успішно виступає на спортивних змаганнях, зокрема, з футболу та шахів.

Повернутися назад до розділу