відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
30.10.2017

Львівські віртуози у столиці

За сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» у столичному музеї Михайла Старицького відбувся концерт з творів Кароля Шимановського. Концерт, приурочений до 135-ї річниці від дня народження видатного композитора, провели в день закриття виставки «Авангард і українська вишивка», організованої Фондом. Наталя Давидова, ініціаторка експерименту початку ХХ століття з поєднання авангардного мистецтва і народного, який відродили сучасні митці (автором ідеї та куратором проекту є доктор мистецтвознавства Тетяна Кара-Васильєва (Інститут ІМФЕ ІМ. М. Рильського НАН України. Київ) та Георгій Коваленко (доктор мистецтвознавства, академік Російської Академії мистецтв (Москва). Відшила в матеріалі ескізи художників-авангардистів сучасна художниця В. Костюкова (доцент Інституту декоративного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука) і Кароль Шимановський були не тільки сусідами, а й справжніми друзями. Розповіддю про життя та дружбу двох визначних діячів культури і став концерт, що оживив експозицію виставки, у Музеї.

Тарас Зданюк, скрипка і Анна Петращук, фортепіано – лауреати міжнародних конкурсів.

 

Разом з творчим керівником професором Володимиром Івановичем Заранським (Львівська Національна Академія ім. Миколи Лисенка) виконавці підготували й блискуче виконали програму:

Н. Паганіні - К. Шимановський Каприс №21

Н. Паганіні - К. Шимановський Каприс №24

К. Шимановський - Пісня Роксани з опери "Король Рожер" (обробка Павла Коханського)

К. Шимановський - Серенада Дон Жуана з циклу "Маски" (тв.34)

К. Шимановський "Ноктюрн і Тарантела" (тв.28)

Довідково:

 

Анна Петращук народилася 22 вересня 1994 року в місті Чернівці. Почала своє навчання в 6-річному віці у Чернівецькій музичній школі №4 у класі викладача Лілії Давиденко. Продовжила навчатися у Сільвії Паранюк. В 2009 році вступила до Львівської середньої спеціалізованої музичної школи імені Соломії Крушельницької у клас викладача Людмили Закопець, а в 2012 році стала студенткою Львівської Національної музичної академії імені Миколи Лисенка, де продовжує навчатись у класі професора Маріанни Гумецької.

Стала лауреатом фортепіанних конкурсів, серед яких дитячі обласні конкурси, диплом 1 премії «Весняна рапсодія» (Київ, 2008), диплом 1 ступеня на конкурсі ансамблевої гри (2009), диплом лауреата «В гостях у Айвазовського» (Феодосія, 2009), диплом лауреата 3 ступеня в номінації фортепіанний ансамбль «В гостях у Айвазовського» (2009), диплом переможця всеукраїнського конкурсу «Нові імена України» (Київ, 2009), брала участь у фестивалі присвяченого 200-річчю від дня народження Шопена (Львів, 2010), лауреат і стипендіат всеукраїнського конкурсу-огляду за програмою «Нові імена України» (Київ, 2011).

У 2009 – 2014 роках була активним учасником Міжнародного піаністичного форуму «Бєщади без кордонів» у місті Сянок, де і отримала «Шопенівську нагороду»(2012), нагорода «Індивідуальність форуму» (2013), нагороду від Януша Островського «Органіст форуму» - речиталь (2014).

В 2015 була концертмейстром музичного проекту в Швейцарії під назвою "Weihnachtstraum"

В 2016 році брала участь у майстер-класах та концертах у Литві, а в 2017 році отримала нагороду "Кращий концертмейстер" на першому міжнародному конкурсі-фестивалі "Stankovych Fest".

Брала майстер класи у таких музикантів як Станіслав Джевєцкі, Януш Островські, Урсула Борткевіч, Максиміліан Біліцкі, Артур Яронь, Андрей Татарськи, Вєра Носіна, Лукас Генюшас та інші.

Неодноразово виступала з концертами в Україні та за її межами, сольно та в ансамблевій грі, а також як солістка з оркестрами Української та Польської філармоній.

Тарас Зданюк народився 28 лютого 1999 року у м. Києві. З 2005 року навчався у Київській середній спеціалізованій музичній школі імені Миколи Лисенка (клас викладача-методиста Ольги Корінець). У 2016 року вступив до Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка де зараз навчається на II курсі (клас професора Володимира Заранського).

Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, як соліст:

III місце на Міжнародному конкурсі ім. Кока (Молдова, 2011)

II місце на Міжнародному конкурсі скрипалів ім. Корнелії Бронзетті (Румунія 2012)

I місце на Міжнародному конкурсі "Stankovych Fest" (Україна, 2017)

А також у складі фортепіанного тріо:

Учасник 10-го Фестивалю юної музики (Німеччина, 2013)

I місце на Міжнародному конкурсі камерних ансамблів (Росія, 2013)

I місце на Першому всеукраїнському конкурсі камерних ансамблів імені Повзуна (Україна, 2014)

Див. Фотогалерея.

Повернутися назад до розділу