відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
22.10.2017

Наші «соловейки» у Румунії

На запрошення голови Спілки українців Румунії (СУР), депутата парламенту Румунії Миколи-Мирослава Петрецького та Касіана Піцури, директора Українського педагогічного ліцею імені Тараса Шевченка, переможці Всеукраїнського телевізійного дитячого пісенного фестивалю-конкурсу «Соловейко України», засновником якого є Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», Ніна Бойкова, Андрій Зубкін, Анна-Марія Миронова, Олександра Стецюк і Євген Кравчук, переможець «Долі», узяли участь у святкуванні 20-річного ювілею ліцею.

Цей ліцей, за словами голови СУРу,є скарбом української громади Румунії.

«Ми пишаємося тим, - говорить М. Петрецький, - що саме Педагогічний ліцей імені Тараса Григоровича Шевченка у місті Сігету-Мармацієй Марамурського повіту є ліцеєм з українською мовою навчання в Румунії. Цей ліцей є продовжувачем першого українського ліцею, заснованого в 1944 році... Цей ліцей був і буде прикладом міжетнічного співжиття та зразком збереження традицій, звичаїв української національної меншини в Румунії».

Учні та педагоги ліцею показали українським гостям, як вони шанують і зберігають українські традиції, «соловейки» ж провели для ровесників майстер-класи з вокалу, а потім узяли участь в урочистостях з нагоди свята і подарували румунським глядачам українські пісні.

А вже 25 жовтня уродженці Марамурського повіту Ауріка Петровчан, Корнічук Іоана-Вероніка, Дучук Іонела, Шоіман Петро, Прікіч Даніела, Грін Ніколета приїдуть до Києва на відкриття Міжнародного пісенного фестивалю творчої молоді та студентів «Доля», засновником якого є Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна». Це вже не вперше громадяни Румунії беруть участь у конкурсах «Соловейко України» і «Доля». За словами румунських співаків, їх приваблює не тільки високий рівень проведення цих конкурсів, а і його умови, згідно з якими виконавець має показати один твір українською мовою і ще один – рідною.

Повернутися назад до розділу