відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
02.10.2017

Уперше за 50 років конкурсу переможцем став українець

Марко Топчій – стипендіат Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» переконливо переміг на конкурсі на честь Мікеле Пітталуги (Michele Pittaluga International Classical Guitar Competition). Це визначна та безпрецедентна подія, адже уперше за 50 років історії конкурсу перемогу здобув українець.  

Тиждень тому Фонд з гордістю роповів про перемогу Марка Топчія на конкурсі Valle dei Laghi, який проводився у місті Веззано (Італія). А 1 жовтня ім’я видатного українського віртуоза пролунало зі сцени театру міста Алессандрія (Італія), де проголошували переможців ювілейного, 50-го конкурсу на честь Мікеле Пітталуги (Michele Pittaluga International Classical Guitar Competition). Цей конкурс є найпрестижнішим у Європі, одним із найстаріших у світі та єдиним гітарним конкурсом, який є членом Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (FMCIM, Женева, Швейцарія).

До складу поважного міжнародного журі традиційно входять найвизначніші представники світової музичної еліти – цього року це були метри гітарного мистецтва з Австрії, Китаю, Італії, Ізраїлю, Німеччини та Іспанії.

Журі відзначило блискучу гру українця, який в результаті відбору в першому турі та згодом у півфіналі впевнено виборов одне з лише трьох місць у фіналі, отримавши яскраву та безперечну перемогу. Наш гітарист виконав один із найскладніших концертів гітарного репертуару - Концерт для гітари з оркестром визначного мексиканського композитора Мануеля Марія Понсе.

Друге місце отримав гітарист із Кореї Їхунг Парк, а третє – Джулія Баларе, гітаристка з Італії.

Також це своєрідний ювілей для Марка – вже 10-те перше місце, яке він отримав в Італії, та 38-ме перше місце у його кар’єрі, що налічує понад 90 нагород у найвищій, професійній категорії.

Серед отриманих призів Марка Топчія:

- Медаль президента Італійської Республіки – вже друга в кар’єрі талановитого українського гітариста

- контракт на запис диску з легендарним видавцем Наксос (Naxos), що зібрав найбільшу у світі колекцію записів класичних та джазових виконавців, серед яких один із засновників сучасної гітарної школи Андрес Сеговія

- концертний тур, який буде проводитись в найпрестижніших концертних залах Італії та світу.

Див. також: http://www.lastampa.it/2017/10/01/edizioni/alessandria/la-prima-volta-dellucraina-al-concorso-internazionale-di-chitarra-classica-pittaluga-eT803xgsPS0DVlN9JaxoRP/pagina.html

http://www.facebook.com/Concorso-Pittaluga-282870571767484/?timeline_context_item_type=intro_card_work&timeline_context_item_source=1274537367&pnref=lhc

http://www.facebook.com/MarkoTopchii/

Повернутися назад до розділу