відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
20.09.2017

Магія барв ніжинської художниці

За сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» відкрилася друга у столиці персональна виставка Наталі Ямчинської (перша з успіхом пройшла в музеї Лесі Українки). Наталя - викладач школи мистецтв при Ніжинському училищі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької.

Працює художниця в техніці розпис на склі та декоративний живопис. В роботах Наталії переважають пейзажі та натюрморти, в яких поєднується фантазія та реальність. Перша персональна виставка мисткині називалась «Ніжинські мотиви», на створення якої художницю надихнуло рідне місто Ніжин: його природа, архітектура та історичні пам’ятки. Запропонована ж увазі глядача експозиція в Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка присвячена рідному містові й Україні.

У яскравих роботах Наталі Ямчинської зображено естетичні смаки українців, реалії побуту, соціальні мотиви, розуміння явищ навколишнього світу. Тут органічно поєдналися казка і правда, фантазія і реальність. Арсенал зображувальних засобів при цьому мінімальний: графічна лінія, обмежена палітра локальних кольорів — червоного і чорного, білого та синього, жовтого та зеленого. Прямі і хвилясті лінії, вільно покладені за формою, створюють м'який плавний контур, який окреслює силуети фігури, риси обличчя, виявляє основне, характерне, без зайвих деталей. Така манера письма, яскравий колорит нагадує розпис малярів на скринях чи кольорові розписи на кахлях. Прозоре скло зберігає легкість і дзвінкість барв, надаючи образам мажорного звучання.

«Я намагаюся відтворювати на склі фарбами красу нашої чудової України, нашу багату культуру з її давніми традиціями, славною минувшиною», - поділилася на відкритті виставки художниця.

Ознайомитися з роботами можна тут: Фотогалерея.

Повернутися назад до розділу