відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
08.09.2017

Задля розвитку України та свiту

Розумні і самостійні, цілеспрямовані та відповідальні, справжні лідери нового покоління, які здатні повести за собою українську та світову науку. У Дніпрі відбулася перша в цьому році церемонія вручення іменних стипендій Фонду «Україна». За традицією нагороди вручив Президент України (1994 - 2005 рр.) Леонід Кучма.

З 2004 р. за програмою підтримки обдарованої молоді Фонд «Україна» щороку вiдзначає іменними стипендіями  студентiв 5  провідних вишів України. Насамперед увагу приділено тим, хто опановує технічні спеціальності та планує пов'язати своє життя з роботою науковця, конструктора, інженера, дослідника. Таким чином Фонд робить свій внесок у подальший наково-технічний розвиток як нашої держави, так і всього світу. 

Хто саме матиме цю премію - визначає професорсько-викладацький склад навчальних закладів. До уваги беруть показники у навчанні, здобутки в науково-дослідницькій роботі, участь в громадському житті вишу, міста, країни. Впродовж останніх 10 років серед тих, хто здобуває такі заохочення, є студенти Університету імені Альфреда Нобеля -  єдиного  у стипендіальному списку приватного університету.

За рекомендацією Вченої ради цього року стипендії  отримали:  

1. Олена Макоткіна – студентка 4 курсу спеціальності «Фінанси і кредит», нагороду Фонду отримає вдруге. Була визнана найкращою студенткою кафедри міжнародних фінансів, обліку та оподаткування у 1 та 2 семестрах у 2016-2017 навчальному році. Перемогла у конкурсі на кращу наукову розробку серед студентів, молодих спеціалістів та аспірантів вишів Дніпра «Інтелект-Творчість-Успіх» у 2017 році.

2. Ганна Гніда – студентка 5 курсу спеціальності « Товарознавство і торговельне підприємництво». Всебічно займається науково-дослідною роботою, бере участь у міжнародних науково-практичних конференціях, конкурсах, має численні публікації у збірках наукових праць. У 2017 році стала переможцем Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за напрямом «Підприємництво».

3. Марина Рескаленко – студентка 3 курсу спеціальності «Філологія. Переклад». Дівчина є активною учасницею різноманітних форумів та конференцій. Окрім активної участі у студентському житті та навчанні, захоплюється творчістю: брала участь у вокальному конкурсі «DNIPRO VOICE»;  посіла 1 місце у конкурсі декламантiв, присвяченому творчості Т.Г.Шевченка «І твоя, Кобзарю, слава не вмре, не поляже».  

4. Анастасія Сабетова – студентка 3 курсу спеціальності «Маркетинг". Бере активну участь в міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях, олімпіадах, наукових та творчих конкурсах. Є переможцем міського конкурсу на кращу науково-практичну розробку «Інтелект-Творчість-Успіх» у 2017 році.

5. Еліна Гудзовська -  студентка 4 курсу спеціальності «Економіка підприємства».  Відмінниця, надзвичайно активно бере участь у науковій роботі, постійна учасниця численних конференцій, конкурсів, олімпіад.  Професійно займається модельним бізнесом.

У Дніпропетровському національному університеті ім. Олеся Гончара стипендії отримали семеро студентів фізико-технічного факультету. Відповідно до рішення Вченої ради ДНУ стипендії Фонду «Україна» здобули:

1.Олександр Аксьонов – студент 5 курсу, напрям підготовки - «Двигуни та енергетичні установки літальних апаратів». Відмінник навчання впродовж останніх шести семестрів.  В його науковому багажі - виступи на міжнародних та університетських конференціях, він є призером Всеукраїнської відкритої студентської олімпіади з галузі знань «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» у секції «Двигуни та енергетичні установки літальних апаратів». Олександр бере активну участь у громадському житті університету, є старостою групи, займається спортом, має чорний пасок з карате.

2. Іван Дубровський – студент 4 курсу, напрям підготовки - «Двигуни та енергетичні установки літальних апаратів». Відмінник навчання впродовж останніх шести семестрів. Активно займається науково-дослідною роботою. З 1 курсу бере участь у наукових конференціях міжнародного рівня. Став лауреатом Всеукраїнського благодійного конкурсу «Авіатор - 2017», метою якого є визначення майбутньої інженерної еліти авіа- та ракетобудування. Іван є старостою групи та  членом збірної університету з боротьби дзюдо, у складі якої перемагав та посідав призові місця в змаганнях.

3. Олена Мироненко - студентка 4 курсу, напрям підготовки - «Двигуни та енергетичні установки літальних апаратів».  Результати її наукових досліджень та розробок за космічною тематикою двічі були представлені на Міжнародній молодіжній науково-практичній конференції «Людина і космос». Брала участь у наукових читаннях «Дніпровська орбіта» та міжнародній конференції «Космические технологии: настоящее и будущее». 2017 року подано заявку на патент, нині триває оформлення супутніх документів для її підтвердження. Олена впродовж  трьох років є членом Ради студентів факультету.

4. Артем Смирнов – студент 5 курсу,  напрям підготовки - «Авіоніка». Відмінник навчання впродовж останніх восьми семестрів. Захистив випускну роботу бакалавра та отримав диплом з відзнакою. Останні три роки активно займається науковими дослідженнями на кафедрі систем автоматизованого управління. Результати наукових досліджень з успіхом представлені, зокрема, на  III-й Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми гуманітарних та природничих наук». Є переможцем Всеукраїнського благодійного конкурсу «Авіатор-2016».

5.Наталія Соловйова – студентка 5 курсу, напрям підготовки – «Авіаційна та ракетно-космічна техніка». Відмінниця навчання впродовж останніх семи семестрів, бере активну участь в науково-дослідницькій роботі, виступає з доповідями на  міжнародних науково-практичних конференціях. Отримала два патенти в співавторстві на корисну модель «Спосіб наддування гарячим газом паливних баків» та «Акустичний спосіб знищення вірусів». Переможець всеукраїнського благодійного конкурсу «Авіатор-2017». Від самого початку навчання є старостою групи.

6.Владислав Шинкарук – студент 5 курсу, напрям підготовки – «Авіаційна та ракетно-космічна техніка».  Отримав диплом бакалавра з відзнакою та вступає до магістратури за фахом «Авіаційна та ракетно-космічна техніка». Впродовж трьох років поспіль брав участь у Міжнародній молодіжній науково-практичній конференції «Людина і космос». Є учасником Всеукраїнської відкритої студентської олімпіади в галузі знань «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» та конкурсу «Авіатор». Владислав організовував проведення інтелектуальних змагань для студентів факультету та між факультетами.

7. Данило Щербак – студент 5 курсу, напрям підготовки - «Авіаційна та ракетно-космічна техніка». Захистив випускну роботу та отримав диплом бакалавра з відзнакою. У колі його інтересів – щорічна участь у Міжнародній молодіжній науково-практичній конференції «Людина і космос». Є учасником Всеукраїнської відкритої студентської олімпіади в галузі знань «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» та конкурсу «Авіатор». Був головою учбового комітету Ради студентів ФТФ, займався організацією та проведенням інтелектуальних змагань у виші. Староста групи.

Також під час відвідин Дніпра відбулася традиційна вереснева зустріч випускників 1960 року фізико-технічного факультету ДНУ.

Переглянути фоторепортаж з Дніпра можна на нашому сайті за цим посиланням.

Повернутися назад до розділу