відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
18.07.2017

Золота перемога хору «Світич»Стипендіат Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» – Молодіжний хор «Світич» Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя – один з кращих університетських хорів України, неодноразово представляв Україну на заходах європейського рівня. Золоті медалі та дипломи, статус лауреата Міжнародних конкурсів та фестивалів у Австрії, Білорусі, Греції, Італії, Німеччині, Польщі, Сербії, Туреччині, Франції, Угорщині – усі ці почесні відзнаки є здобутками колективу за майже чвертьвікову історію свого існування. Допомога Президентського фонду «України» надала можливості студентському колективу з Чернігівщини – малої Батьківщини Леоніда Кучми, значно розширити кордони своїх творчих проектів, увійти до європейського культурного середовища і щорічно отримувати яскраві перемоги.

Ось і цього року Молодіжний хор «Світич» на запрошення Президента грецької музичної асоціації «Армоніа» Апостолоса Антоніу та оркомітету, взяв участь у двох хорових заходах: 23-му Міжнародному хоровому конкурсі та 35-му Міжнародному хоровому фестивалі, які проходили на початку липня цього року у грецькому місті Превеза, на узбережжі Іонічного моря.

Авторитетні заходи в Превезі щорічно приймають хори з усіх куточків світу, але цього року, за інформацією оргкомітету, кількість колективів – учасників була найбільшою за усю історію конкурсно-фестивального руху західної Греції. Змагання проводилося у декількох категоріях, серед яких мішані, однорідні, камерні, молодіжні, дитячі хори, а також категорія з довільною програмою.

Молодіжний хор «Світич» під орудою заслужених діячів мистецтв України, професорів Людмили Шумської і Людмили Костенко, повернувся з Греції з блискучою перемогою. Колектив виступив на 23-му Міжнародному хоровому конкурсі у Превезі у найпотужнішій, за кількістю та якістю хорів-учасників, категорії – «Довільна програма», оскільки саме у такому форматі можна показати полівекторний характер репертуару та представити різнопланові вокально-ансамблеві та сценічно-виражальні можливості молодих хористів. Програма «Світича» була побудована як моноконцерт, за принципом стильового контрасту та концептуальної цілісності і включала твори українських на світових композиторів – класиків та сучасників. В одному з хорових творів програми конкурсу сольну партію виконав лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, магістрант факультету культури і мистецтв НДУ ім. М. Гоголя – Ярослав Йотка, який у цьому році став номінантом на отримання іменної стипендії від Президентського фонду Л. Кучми «Україна».

У межах програми 35-го Міжнародного хорового фестивалю у Превезі «Світич» здійснив декілька виступів з програмами української хорової музики, з метою репрезентації традицій національного музичного мистецтва для багатотисячної аудиторії європейських слухачів, що і стало реальним втіленням ідеї міжнародної культурної дипломатії.

Результатом поїздки до Греції стали нагороди, які отримав Молодіжний хор «Світич» на 23-му Міжнародному хоровому конкурсі в Превезі: Золота медаль в категорії «Довільна програма»

та спеціальний приз «За краще виконання православної музики»,

а також – почесний Диплом 35-го Міжнародного хорового фестивалю.

У числі декількох хорових колективів, які отримали перші місця, «Світич» був удостоєний честі співати на заключному концерті конкурсу-фестивалю, під час церемонії закриття, яка була проведена в амфітеатрі древньогрецького міста Нікополіс.

Напередодні свого 25-річного ювілею, Молодіжний хор «Світич» вкотре підтвердив високий професійний рівень – характерну рису свого багаторічного мистецького поступу, стабільність творчих результатів та вірність музично-просвітницьким традиціям Ніжинської вищої школи.

Повернутися назад до розділу