відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
17.07.2017

Золоті голоси – золоті медаліКамерний дівочий хор Київської середньої спеціалізованої музичної школи імені М.В. Лисенка (художній керівник і диригент – заслужений діяч мистецтв України Юлія Пучко-Колесник), творчою долею якого опікується Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», продовжує збирати врожай золотих нагород на міжнародних хорових конкурсах. Хор, у якому співають дівчатка віком від 9 до 17 років, у середині січня цього року посів перше місце на XII Міжнародному фестивалі духовної музики Sudraba zvani/Silver Bells у Даугавпілсі (Латвія). Камерний дівочий хор Київської середньої спеціалізованої музичної школи імені М.В. Лисенка став переможцем відразу в трьох номінаціях - Youth Choirs (кращий молодіжний хор), Musica Sacra - духовна музика) і Folklore (етнічна музика) - на престижному конкурсі "Гран-прі націй Берлін-2017", що проходив у лютому.

Липень колектив розпочав у Греції участю у 23-му Міжнародному хоровому конкурсі , що проходив у місті Превеза. У конкурсі брали участь тридцять хорів. Крім двох хорів з України, участь у конкурсі брали хори з Греції, Данії, Естонії, Кіпру, Латвії, Молдови, Німеччини, Норвегії, Польщі, Румунії, Сербії, Угорщини, Чехії.

Камерний дівочий хор, розпочавши відкриття конкурсу з виконання офіційного Гімну України, успішно виступив у трьох категоріях.

У категорії Е дівчата здобули «золото» і 400 призових євро, блискуче виконавши твори Антоніо Лотті - "Miserere", Євген Устінскоф "Stabat…», але найбільше вразили журі виконанням творів українських авторів Лесі Дичко "Благослови…» і Володимира Зубицького «Гори мої» (1, 2, 7 частини ). Член журі конкурсу Теодора Павловіч з Болгарії відзначила, зокрема, прекрасне ансамблеве звучання хору. А розпочав свій виступ у цій категорії хор Духовним гімном України Миколи Лисенка.

Ще одне «золото» і 300 призових євро хор дівчата отримали у категорії Д. Хор запам′ятався яскравим виконанням "Мотет" Феліче Анеріо, "Laudi lla Vergine Maria" Джузеппе Верді , "Свят Господь Саваоф" Ірини Алексійчук. Член журі конкурсу Амброж Чопі (Словенія) був у захваті після виконання фольк-опери "Цвіт папороті" Євгена Станковича ( 2 і 4 частини). Він відзначив високе звучання форми і змісту твору і запропонував хору взяти до репертуару його твори.

У категорії В Камерний дівочий хор отримав срібну медаль і запрошення взяти участь у міжнародному хоровому конкурсі в Базелі (Швейцарія) наступного року. Журі були в захваті від репертуару дівчат, які запропонували до їхньої уваги українські шедеври: Дмитро Бортнянський- "Господи,силою,Твоею" 1частина, Ганна Гаврилець "Ой,у місті Віфлеємі" Ірина Алексійчук "Царю небесний", "Слава Отцю і Сину і Святому Духові". Не менший захват викликало і виконання хором давнього візантійського знаменного розспіву « Христос анесті!» під час стріт-перформенсу.

Поважне журі у складі Урса Лаха (Норвегія), Теодори Павловіч (Болгарія), Рагмара Расмуссена (Норвегія), Джустін Сміт (США), Амброжа Чопі (Словенія), Перл Шангкуан (США) вручило також диплом за краще соло Анастасії Рябошапці.

Камерний дівочий хор Київської середньої спеціалізованої музичної школи імені М.В. Лисенка, продемонструвавши багатий творчий потенціал, вкотре підтвердив високий статус стипендіата Фонду.

Повернутися назад до розділу