відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
30.06.2017

Український резонанс у Франції

З Парижа повернулися переможцями вихованці Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В. Лисенка Софія Жолобова (клас педагога М. Калініної)

 та Ілля Овчаренко (клас педагога Н. Гріднєвої).

Талановиті піаністи, творчою долею яких опікується Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», брали участь у міжнародному фортепіанному конкурсі «Резонанси». Представники київської фортепіанної школи продемонстрували високий фаховий рівень. Судді відзначили глибоке відчуття музики Софії та Іллі, за яким стоїть вроджений талант і феноменальна працездатність.

 

Софія Жолобова народилася 9 квітня 2004 року. Серед її перших здобутків - спеціальний диплом за краще виконання твору П.І. Чайковського у Відкритому Міжрегіональному фестивалі-конкусі юних музикантів «Пролісок».

У 2012 році стала переможцем Першого Всеукраїнського конкурсу ім. О. Вериківської та дипломантом Всеукраїнського конкурсу юних піаністів ім. В.С. Косенка.

У 2013 році Софія стала лауреатом Вищого Ступеня Міжнародного конкурсу в м. Парижі «Grand Concours International De Piano”, де вона була наймолодшою (9-річною) виконавицею у групі з 13 до 17 років. В цьому ж році стала володарем II премії Відкритого Міжрегіонального фестивалю-конкусу юних музикантів «Пролісок».

У 2014 році Софія стала переможцем Всеукраїнського конкурсу ім. О. Вериківської, де брала участь знову ж не в своїй віковій групі, а в середній, чим підтвердила звання переможця серед старших за віком та рівнем підготовки юних піаністів.

Софія - лауреат II премії на ХХI Міжнародному Конкурсі молодих виконавців ім.Є.Коки (Кишинів, Молдова ).

У квітні 2016 року Софія перемогла на Міжнародному конкурсі юних піаністів «Merci, maestro!” у м.Брюсселі, де вона вкотре була наймолодшим виконавцем у групі з сорока учасників більш ніж з 35 країн і стала володарем III премії.

Після перемоги на цьому конкурсі, Софія одержала запрошення на участь у престижному міжнародному фестивалі "Musica Mundi 2016 Course and festival". З 230 претендентів було відібрано лише 70 талановитих дітей та студентів зі всього світу у віці від 10 до 18 років.

 

Ілля Овчаренко народився 24 березня 2001 року. У його арсеналі чимало яскравих здобутків, а саме:

• Лауреат і переможець спеціального призу Міжнародного конкурсу піаністів пам'яті Володимира Горовиця [Проміжна група] (м.Київ, Україна, 2016 р)

• Лауреат Міжнародного «Amadeus» конкурсу піаністів (Брно, Чехія, 2012)

• Диплом переможця Міжнародного конкурсу «Лускунчик», (Москва, Росія, 2013)

• 2-я премія Міжнародного конкурсу піаністів пам'яті Тетяни Ніколаєвої (Брянськ, Росія, 2011 р)

• Диплом переможця Міжнародного конкурсу «Ротарі», Москва, Росія, 2013 рік.

• 1-й приз Національного конкурсу піаністів «Весна в Уварова будинку» (Київ-Vorsel, Україна, 2016 г.)

• 1-й приз конкурсу піаністів Національна Ревуцького (Чернігівський, Україна, 2013)

• 2-й приз Національного конкурсу «Класичний меридіан» (Київ, Україна, 2009)

• 1-ша премія національного конкурсу Чернігівський називає таланти (Чернігівський, Україна, 2010)

• 1-ий приз міжнародного конкурсу Ревуцький композитора (Чернігівський, Україна, 2011)

Ілля Овчаренко брав участь у музичних фестивалях. Серед них Міжнародний фестиваль камерних ансамблів в Польщі і Україні з тріо.

Отримав сертифікат про закінчення Київської Міжнародної літньої музичної академії - 2016 роки, де він навчався в класі Олексія Гринюка (Великобританія).

Грав з кращими українськими оркестрами і грав з різними диригентами України, Італії, США. Серед них: Микола Дядюра (Україна), Микола Сукач (Україна), Володимир Сіренко (Україна), Володимир Шейко (Україна), Ніколо Джуліані (Італія), Дмитро Ситковецький (США)

Ілля Овчаренко має записи на українському радіо і телебаченні.

Повернутися назад до розділу