відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
22.06.2017

Мрії ніжинських мисткинь

І знову ніжинські мисткині зробили подарунок столиці та її гостям. Як завжди, для них гостинно відкрив двері Музей видатних діячів української культури: у приміщенні музею Лесі Українки за сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» відкрилася виставка Наталі Ямчинської (розпис на склі)

і виставка Юлії Петренко (авторська лялька)

Обидві мисткині – викладачі школи мистецтв при Ніжинському училищі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької . І Наталю Ямчинську, і Юлію Петренко надихає до творчості рідне улюблене місто – Ніжин.

За плечима обох – участь у численних художніх виставках. У Юлі Петренко – багато персональних виставок, у тому числі й у столиці, що відбулися за сприяння Фонду,

 у Наталі були персональні виставки у Ніжині, Чернігові, Козельці, нарешті відкрилася довгоочікувана й у Києві. Учні обох педагогів уже заявили про себе перемогами на багатьох всеукраїнських та Міжнародних конкурсах.

Наталя Ямчинська з дитинства любила малювати та захоплювалася мистецтвом. В 2000 році вступила до Ніжинського училища культури і мистецтв імені Марії Заньковецької на спеціалізацію «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво». Згодом - навчання в Ніжинському державному університеті імені М. Гоголя та Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука. Наталя Ямчинська працює в техніці «розпис на склі» та «декоративний живопис». У її роботах переважають пейзажі та натюрморти, в яких поєднується фантазія та реальність. Перша персональна виставка називалась «Ніжинські мотиви», на створення якої художницю надихнуло рідне місто Ніжин: його природа, архітектура та історичні пам’ятки.

Розпис на склі – давній вид мистецтва. В Україні він поширився в XIX ст. переважно в західних регіонах. Та сьогодні роботи в такій техніці не часто зустрічаються. Наталія прагне показати цю техніку глядачам. У своїх роботах вона використовує акрилові та вітражні фарби.

Юлія Петренко не тільки знаний художник, а й титулований викладач. Останньою перемогою Юлії Петренко є рекорд України, встановлений її вихованкою Настею Майоровою: 100 пейзажів України на гарбузових зернятках. До речі, персональна виставка дівчинки з її рекордами, організована за сприяння Фонду, ще триває у музеї Михайла Старицького.

А серед мистецьких перемог Юлії Петренко найвагомішими є такі:

1. Лауреат (диплом ІІ ступеня) Міжнародного конкурсу “Нове тисячоліття”. Канада, 2001.

2. Лауреат (диплом ІІІ ступеня) Всеукраїнського конкурсу “Юний дизайнер”. Київ, 2001.

3. Переможець Другого обласного ярмарку “Що може жінка?” в номінації “Майстри художніх промислів”. Чернігів, 2003.

4. Переможець (спеціальна премія) Всеукраїнського конкурсу-фестивалю дітей та молоді “Шевченко у моєму серці”, присвяченого 190-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Київ, 2004.

5. Дипломант VІ обласного ярмарку «Що може жінка?» в номінації «Майстри художніх промислів». Чернігів, 2007.

6. Лауреат (ІІ місце) Міжнародного конкурсу «Russian art week». Асамблея Мистецтв. Номінація «Декоративно-прикладне мистецтво». Москва, 2007.

7. Переможець (І місце) Міжнародного конкурсу сучасного мистецтва «Ukrainian Art Week» («Український тиждень мистецтв») в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво». Київ, Спілка художників України, 2009.

8. ІІІ місце у Всеукраїнському молодіжному мистецькому пленері «Мальовнича Україна» м. Рівне 2011р.

9. Переможець (спеціальна відзнака у номінації «Лялька – персонаж казки») Всеукраїнського Фестивалю ляльок. м. Тернопіль, березень 2014 р.

 

Відкриття виставки ніжинських мисткинь збагатила музична програма, яку підготували спеціально донецька піаністка Марія Куліш і сумський флейтист В′ячеслав Родіонов. Синтез мистецтв – образотворчого і музичного – це ще одна складова творчих проектів Фонду.

Зокрема, 3 квітня у картинній галереї Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя за сприяння Фонду пройшло відкриття персональної виставки Наталі Ямчинської за участі піаністки Марії Куліш. А координатором заходу виступила Юлія Петренко. Таким чином і в квітні, і в червні наші мисткині переконливо продемонстрували силу культурної дипломатії, яка вміє об′єднувати не тільки різні види мистецтва, а й об′єднувати митців усієї України, а отже – й Україну.

Фото А.Мантач.

Повернутися назад до розділу