відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
13.06.2017

Свято гончарства в Опішному

13 червня відбулася урочиста церемонія відкриття ІІ етапу Молодіжного гончарського фестивалю. Яскравий унікальний конкурс гончарів проводиться вже в одинадцяте. Усі ці роки переможці отримують грошові винагороди від Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна», який опікується Державною спеціалізованою художньою школою-інтернатом І–ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського. Учні Колегіуму продовжують справу дідів і прадідів, вивчають та розвивають правічне ремесло. Саме тому колегіум і став осередком проведення фестивалю.

Міжнародні молодіжні гончарські фестивалі є формою творчого спілкування молодих талантів, формування художніх здібностей дітей і молоді. У творчих майстернях працюють, спілкуються, обмінюються досвідом діти та студенти віком від 10 до 23 років за такими номінаціями: кераміка, образотворче мистецтво, інші види декоративно-ужиткового мистецтва.

 Молоді митці мають можливість взяти участь у майстер-класах художників-керамістів, гончарів не тільки України, а й з інших країн світу.

Цього року для участі в І етапі Фестивалю було надіслано 156 робіт. До роботи у Творчому практикумі запрошено авторів робіт-переможців: по 4 у кожній віковій групі, у кожній номінації з України та з інших країн.

Під час Творчого практикуму митці працюють у творчих майстернях під керівництвом провідних українських художників-керамістів, народних майстрів.

Творчий практикум триватиме з 13 до 23 червня 2017 року на творчо­виробничій базі Колегіуму мистецтв.

Опішненський майстер Микола Варвинський у день відкриття фестивалю виготовив на гончарному крузі горщика і на ньому поставили свої підписи усі присутні.

Вже стало традицією під час відкриття Фестивалю закопувати в землю горщик з кашею, що символізує добро, достаток, мир та злагоду. Біля гончарської печі майстер Микола Пошивайло у присутності всіх гостей окропив свяченою водою горно та запалив у ньому вогонь. Учасники та гості фестивалю частувалися смаколиками й узваром.

До участі у роботі Фестивалю залучено художників, керамологів, мистецтвознавців, учителів, керівників гуртків, студій, центрів, викладачів художніх навчальних закладів. Під час заходу майстер-­класи проводитимуть: гончар, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України, заслужений майстер народної творчості України, лауреат Всеукраїнської літературно­­мистецької премії імені Івана Нечуя­ Левицького Микола Пошивайло (Опішне, Україна); гончар, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України, заслужений майстер народної творчості України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка та Премії імені Данила Щербаківського Василь Омеляненко (Опішне, Україна); художник-кераміст, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Сергій Радько (Межиріч, Україна); художниця-керамістка, володарка Медалі Президента Італії на Міжнародному конкурсі кераміки у Фаенце (Італія, 1989), Гран-Прі Міжнародного конкурсу кераміки у Фаенце (Італія, 1991), Золотої медалі Міжнародного конкурсу кераміки у Валлорісі (Франція, 1994), Почесної премії Міжнародного конкурсу кераміки та дизайну «Кутані» (Канадзаві, Японія, 2001), Почесного диплома Всесвітнього бієнале кераміки СЕБІКО (Південна Корея, 2001), член Національної спілки художників Молдови та Національної спілки художників України Світлана Пасічна (Полтава, Україна), а також художники-керамісти із Японії, Бразилії, Білорусі, Естонії.

 

Учасники Фестивалю оглянуть Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному та його структурні підрозділи: Меморіальний музей-садибу гончарської родини Пошивайлів, Меморіальний музей-садибу філософа і колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа, Меморіальний музей-садибу гончарки Олександри Селюченко, Музей мистецької родини Кричевських, мистецькі виставки у Центрі розвитку духовної культури. У день роботи журі буде оглянуто історичні та культурні пам’ятки Полтавщини. А ще на наших юних мистців чекають цікаві зустрічі біля нічного вогнища, дискотеки, мистецькі експрес-проекти.

Урочиста церемонія нагородження відбудеться 23 червня 2017 року. За традицією всі переможці отримають винагороду Фонду і можливість персональних виставок у столичних музеях за підтримки Фонду.

Повернутися назад до розділу