відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
08.06.2017

Наші вінкоплетини

Національні традиції - душа народу. Доки живуть традиції – існує народ.

7 травня переможці Всеукраїнського дитячого телевізійного пісенного фестивалю-конкурсу «Соловейко України», заснованого Президентським фондом Леоніда Кучми «Україна», продемонстрували, як вони вміють шанувати і зберігати народні традиції. Талановиті співачки Юлія Котлінська, Алла Величко, Олександра Стецюк разом із педагогом з вокалу Тетяною Кисляк показали традиції українського весілля.

 Як відомо, українське весілля – одна з найбільш символічних урочистостей української культури, пронизана піснями, примовками і приспівками, переплетена барвінком і калиною. Старші люди ще тримають в пам’яті традиції святкувань українського весілля. А от молодь зазвичай мало знайома з традиціями.

Однак Юлія Котлінська вирішила пройти селами Хмельниччини, аби записати від бабусь обряди,традиції, пісні, які супроводжували українське весілля, а 7 травня поділилася з присутніми своїми знаннями. Вийшло цікаве і яскраве пісенне свято вінкоплетин – обряд, з якого починалося власне весілля.

У молодої такий вечір відзначався особливою ліричністю, бо символізував її перехід не тільки у жіноцтво, а й в іншу родину, розлуку з рідною домівкою, подругами. На вінкоплетини дівчина запрошувала своїх подруг та всіх дівчат з вулиці, де жила, а то й з усього села.

А Юлія Котлінська, яка проводила обряд вінкоплетин, запросила не тільки маму, подруг, нареченого, а й учасників «Соловейка України» різних років і, звичайно ж, працівників Музею видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького, на території якого проводилося дійство.

Вийшло дуже зворушливо: з народними піснями, примовками, з вічнозеленим барвінком, який завжди символізував вічність кохання та шлюбу.

 Усім присутнім так сподобався процес знайомства з народними традиціями, що стало зрозуміло: потреба продовження таких заходів на часі. А отже – далі буде.

Фото А.Стецюк

Повернутися назад до розділу