відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
31.05.2017

«Той, хто торкнувся таємниць Всесвіту»

Враження і досвід, спогади та роздуми.  В останній день весни презентовано книгу «Місія - космос», яку було видано за сприяння Президентського Фонду «Україна».

Автором книги є перший український космонавт, Герой України, військовий льотчик-випробувач 1 класу, генерал-майор Збройних Сил України Леонід Каденюк.

У презентації взяли участь Президенти України Леонід Кравчук (1991 – 1994 рр.) та Леонід Кучма (1994 – 2005 рр.)

Вихід книги присвячено особливому ювілею:  цієї осені виповниться 20 років відтоді, як на виконання домовленостей Президента України Леоніда Кучми та Президента США Білла Клінтона українець Леонід Каденюк полетів у космос в складі екіпажу космічного корабля «Коламбіа». Ця історична для України подія відбулася 19 листопада 1997 року. 

 - З перших днів мого президентства такі відносини склалися зі Сполученими Штатами, що вони в усіх напрямках нас підтримували, і тим більше вони вирішили підтримати нас в космічній галузі, - згадує Леонід Кучма. - Чудово склалось і те, що Леонід представив Україну в прекрасному вигляді, що програма його визнана була в усьому світі, в США.

Серед гостей  презентації – радник голови Державного космічного агентства України Едуард Кузнецов; ректор НТУУ «КПІ ім. Сікорського» Михайло Згуровський; генеральний директор підприємства «Південмаш» Сергій Войт; завідувачка відділу Інституту ботаніки НАНУ Єлизавета Кордюм; журналіст, яка вела репортаж старту "Коламбії" з мису Канаверал Валерія Іваненко. Ведучий зустрічі - директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін.

Сам автор називає цю книгу «своєрідним звітом-розповіддю про надзвичайну подорож за межі земної гравітації у безкрайні простори Космосу та невагомості».  Книга містить детальну інформацію щодо всіх учасників того легендарного польоту, чимало фотографій та документів.  Детально приділено увагу всім етапам підготовки до подорожі, яскраво та цікаво передано власні переживання, емоції, думки.

Більша частина книги змальовує «майже 16 надзвичайно цікавих діб перебування в космосі з дивовижними позаземними та унікальними для себе відкриттями, вивченням самого себе, переживаннями, з надзвичайно насиченою та необхідною людям і науці роботою».  Робота на облавку шатла, дружба та підтримка екіпажу і титанічна праця багатьох людей в ім’я ствердження величі людського духу, мужності та інтелекту.

Леонід Каденюк каже:  написав книгу задля того, аби поділитися з усіма знаннями та відчуттями. Майже півтисячі сторінок - про відбір космонавтів, підготовку до польоту, політ у космос та життя після нього. 

 - Було таке усвідомлення незавершеності космічного польоту, - зізнався Леонід Каденюк. – Все, що я там розповідаю, зв’язано з наукою, медициною, космічною технікою і філософією, тобто там багато цікавих речей.

Особлива частина «Місії - космос» - роздуми автора про Всесвіт, Землю, їхній взаємозв’язок між собою  і місце Людини. Книгу побачила світ у видавництві АДЕФ. Там переконані: автор не лише висококласний космонавт, а ще й талановитий письменник, адже під час роботи над книгою у видавництві майже нічого не змінювали в тексті.

 - Коли Каденюк приходив у видавництво, я вперше побачив людину, особистість, яка така інтелігентна, така толерантна і уважна до всіх: усі хотіли з ним поспілкуватися! – твердить директор видавництва   Ігор Шпак. - Україна була представлена в космосі справжнім українцем!

«Місії - космос» є подарунковим виданням, яке надруковано накладом у 1200 екземплярів. Переважну більшість тиражу Фонд «Україна» надасть українським сільським бібліотекам.

Фоторепортаж з презентації можна переглянути на нашому сайті за цим посиланням.

Повернутися назад до розділу