відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
18.04.2017

Україна-Франція: акорди єднання

18 квітня у Великій залі столичної дитячої музичної школи N3 ім. В.С. Косенка було презентовано унікальний українсько-французький музичний проект «Акорди єднання», який став плідним продовженням співпраці двох відомих піаністів – заслуженої артистки України Наталі Роменської і професора консерваторій в місті Мериньяк та місті Бордо Паскаля Жан Маріньяна (Франція).

Паскаль Жан Маріньян - засновник і директор конкурсів "Pianoopen" у місті Бордо та місті Мериньяк, засновник конкурсу в місті Паромпьюїрè, засновник літньої школи у місті Мериньяк і багатьох майстер-класів, куди запрошують відомих піаністів з різних країн.

За сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» у різні роки мали змогу взяти участь у цих конкурсах і стипендіати Фонду: учні Наталі Роменської - Іваницький Марк, Столярчук Єлизавета,

Топорівський Андрій, Топорівський Богдан.

Усі юні піаністи поверталися на Батьківщину з переконливими перемогами. 18 квітня всі вони і ще одна стипендіатка Фонду (клас педагога Вікторії Дюбенко) Марія –Луїза Плєшакова, яка готується до участі у цьогорічному міжнародному конкурсі в Бордо, стали учасниками концерту.

Приїхав до України зі своїми учнями і професор Паскаль Жан Маріньян. Це – переможці багатьох міжнародних конкурсів Lohann Magnant (Луан Магнант),

Alba Lajus (Альба Лаюс),

Aladin Hamoud (Аладін Хамоуд),

Paul Yuji Marignan (Поль Юджі Маріньян).

Стильні, талановиті, самобутні українські й французькі виконавці вразили стрімкою енергією і віртуозною винахідливістю, технічною бездоганністю гри, емоційністю, художньою зрілістю у виконанні найскладніших творів класики. Усі твори запропонованої програми належать до єдиного світу великої, справжньої Музики, а побудова композиції підпорядкована загальній драматургії, її мета — поговорити про потаємне, викликати емоційне потрясіння. Переповнена зала віддячила талановитим піаністам бурхливими оплескаи і численними захопленими вигуками «Браво!». Особливо палко глядачі реагували на новостворені українсько-французькі дуети.

Концерт засвідчив: мистецька дипломатія, яка послуговується загальнозрозумілою мовою музики, впродовж віків залишається найнадійнішою запорукою зближення культур. Музичний проект продемонстрував високий клас української й французької фортепіанних шкіл і справжнє єднання , що спонукає до нових цікавих пошуків і дальшої творчої співпраці.

Повернутися назад до розділу